אנשי אונדו"ף בגבול ישראל-סוריה
צילום: אי-פי

כוחות של אסד השתלטו על עמדה נטושה של האו"ם בגבול סוריה

אנשי אונדו"ף זיהו בחודשים האחרונים עבודות בנייה במתחם באזור החיץ בגבול עם ישראל, שבו לא אמורה להיות כל נוכחות צבאית. בצה"ל אמרו: "הפרה בוטה של הסכמי הפרדת הכוחות, רואים באונדו"ף אחראי לפקח ולפעול"
גילי כהן
24 ביוני 2018
21:09

כוחות המזוהים עם משטרו של נשיא סוריה, בשאר אסד, השתלטו לאחרונה על עמדה נטושה של כוח אונדו"ף של האו"ם באזור החיץ שבגבול ישראל-סוריה. היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כוחות של אונדו"ף המפקחים על המתרחש באזור, זיהו בחודשים האחרונים עבודות בנייה של ממש במתחם – שבו כלל לא אמורה להיות נוכחות צבאית.


בישראל מעוניינים שכוחות אונדו"ף ידווחו גם על פעילות של המיליציות השונות בסוריה, בהן כוחות פרו-איראניים שפועלים עבור צבא אסד. מצה"ל נמסר בתגובה לזיהוי העבודות בגבול כי הצבא "ער למתרחש, ורואה בחומרה את עבודות התשתית בעמדה המדוברת אשר מהוות הפרה בוטה של הסכמי הפרדת הכוחות".

עוד נמסר בהודעה: "צה"ל רואה באונדו"ף האחראית לפקח ולפעול כנגד כוחות צבאיים במרחב החיץ, ונחוש למנוע התבססות צבאית במרחב זה".

בתוך כך, במערכת הביטחון העריכו היום כי הלחימה המתחדשת בין כוחות המשטר הסורי לבין המורדים הסורים סמוך לגבול עלולה להוביל לזליגות נוספות של ירי לשטח ישראל. זאת, שעות לאחר שטיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב מכיוון סוריה.

כלי הטיס, שככל הנראה שייך למשטר אסד, אמנם לא התכוון להגיע לישראל - אך בירושלים סבורים שככל שיחלפו הימים הלחימה באזור תגבר. למרות זאת, ביישובי רמת הגולן והאזור שמרו היום על שגרה ולא קיבלו שום הוראות מיוחדות להמשך.