עימותים בגבול רצועת עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בנט על טרור ההצתות: "איש לא מכבד מדינה שלא מגיבה כלפי אויב"

השר וחבר הקבינט קרא בריאיון לכאן רשת ב' לבצע ירי כדי לפגוע במשגרים של עפיפוני ובלוני תבערה: "זה הדבר הטבעי לעשות, מדובר במחבלים וטרוריסטים". הוא הוסיף: "מי שחושב שאנחנו צוברים קרדיט בעולם על הבלגה, שוגה"
הבוקר הזה
25 ביוני 2018
09:03

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט קרא היום (שני) לבצע ירי לעבר מפריחים של עפיפוני ובלוני תבערה מרצועת עזה. "הדרום עולה בלהבות. גם צה"ל קובע שטרור האש והמטענים האוויריים האלה מונהג ומבוצע על ידי חמאס, ולכן התפיסה העקבית שלי היא פשוט לירות על המשגרים", אמר בנט בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון עם השר בנט:

"מי שחושב שאנחנו צוברים קרדיט בעולם מהבלגה על מול טרור של מטענים אוויריים, שוגה", קבע בנט. "אף אחד לא מכבד מדינה שלא מגיבה כלפי אויב, ולכן אני חושב שזה עסק טריוויאלי – מי שמשגר בלוני נפץ או תבערה – צריך לירות עליו. זו הדרך למנוע הסלמה".

יו"ר הבית היהודי המשיך: "הסלמה קורית כשלא מגיבים מספיק חזק בהתחלה. כדי למנוע אותה, צריך להפעיל כוח חזק וברור לעבר המשגרים". בנט דחה את האפשרות ששינוי כזה במדיניות הפתיחה באש עלול לדרדר את ישראל למלחמה ברצועת עזה: "זה בדיוק הפוך – הקם להורגך, השכם להורגו".

לדברי השר בנט, "כשרואים מחבלים משגרים לעברנו מטעני אוויר, צריך לירות לעברם כדי לפגוע בהם. זה הדבר הטבעי וההגיוני. מדובר במחבלים וטרוריסטים שרוצים לרצוח אותנו, ולכן מוסרית, ציבורית ומבצעית – זה הדבר הנכון שיכול לכבות את העניין בשלב מוקדם ולמנוע את ההידרדרות ההדרגתית הזו".

אתמול פרסם דובר צה"ל הודעה שבה הטיל על חמאס את האחריות על הכוונת ותזמון טרור העיפונים מעזה. בהודעת הצבא פורסמו שמות של חברים בחוליות של משגרי עפיפונים, ואף הוצג תיעוד של שיגור מתוך עמדה של חמאס סמוך לגבול עם ישראל. "לא נאפשר לטרור להוות איום על תושבי ישראל ושטחיה", נאמר בהודעה.