מערכת כיפת ברזל בירוט
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

12 רקטות נורו מעזה לעבר ישראל, צה"ל תקף ברצועה

אזעקת צבע אדום הופעלה בשדרות ובמועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון ואשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק. מערכת כיפת ברזל יירטה שלושה מן השיגורים. קודם לכן תקפו כלי טיס וטנק של צה"ל כלי רכב של פעיל חמאס המעורב בשיגור בלוני תבערה ושתי עמדות תצפית
כרמלה מנשה, משה שטיינמץ וגל ברגר
27 ביוני 2018
06:27

12 רקטות שוגרו הלילה (רביעי) מרצועת עזה לעבר ישראל, כך אישר דובר צה"ל. מערכת כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות, אחת מהן מעל שדרות. לאורך הלילה נשמעו אזעקות צבע אדום בשדרות, ובמועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון ואשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק.

במועצה האזורית אשכול הודיעו כי לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר עם צה"ל הוחלט לקיים את הלימודים בכל מוסדות החינוך כסדרם וכי לפי שעה אין שינוי בהנחיות לתושבים. 

קודם לכן תקף צה"ל באמצעות כלי טיס וטנק כלי רכב של פעיל חמאס ברצועה, שהיה מעורב בשיגור בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. כמו כן הופצצו שתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו כי חמאס יישא במחיר הטרור ואי היציבות.

מקורות פלסטינים דיווחו כי חיל האוויר תקף הלילה כלי רכב ריק במחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז הרצועה. נמסר כי טיל אחד שוגר אל כלי הרכב והוא עלה באש והושמד. באתר הזרוע הצבאית של חמאס נכתב כי פלסטיני נפצע קל בתקיפה אך אין לכך אישור רשמי.

עוד דיווחו הפלסטינים כי הותקפו מן האוויר שני מגדלי תצפית של הארגונים הפלסטיניים באזור בית חאנון ובית לאהיה שבצפון רצועת עזה. באתר הזרוע הצבאית של חמאס נאמר כי שוגרו 17 פצצות מרגמה אל יישובי עוטף עזה. דובר חמאס פווזי ברהום אמר כי ההסלמה של הכיבוש והפגיעה המכוונת במפגינים בדרכי שלום ובפעילי התנגדות פלסטינים חייבו תגובה מהירה של ההתנגדות כלשונו. 

ארגון ועדות ההתנגדות העממית בעזה אומר הבוקר כי: "האויב הוא שהחל בהסלמה וביצע ניסיון התנקשות ולכן ההתנגדות הייתה חייבת לגרום לו לשלם מחיר ולהגן על עמה. כללי העימות השתנו", נאמר בהודעת הארגון.

מוקדם יותר אתמול גרם בלון תבערה לדליקה בתוך קיבוץ סעד שבעוטף עזה. מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה אמר כי "חמאס מנהל ומפעיל את פיגועי העפיפונים".