הנסיך ויליאם ברמאללה
צילום: אי-פי

ויליאם נפגש עם אבו מאזן: "מקווה ששיתוף הפעולה יוביל לשלום"

יו"ר הרשות הפלסטינית אירח את הדוכס מקיימברידג' במוקעטה, ואמר כי הצד הפלסטיני רוצה להגיע לשלום במשא ומתן. מוקדם יותר סייר ויליאם בתל אביב ופגש את נטע ברזילי ופעילים חברתיים
נורית יוחנן, ליאל קייזר ומורן שכניק
27 ביוני 2018
15:51

הנסיך ויליאם המשיך היום (רביעי) את ביקורו בישראל וברשות הפלסטינית ונפגש עם אבו מאזן ברמאללה. ויליאם הביע תקווה ששיתוף הפעולה בין בריטניה לרשות בתחומי החינוך יימשך, כדי שיושג שלום. מנגד אמר יו"ר הרשות כי הצד הפלסטיני רציני בכוונתו להגיע לשלום.

"אנחנו רוצים להגיע לשלום באמצעות משא ומתן. העמדה הזאת שלנו לא השתנתה זה זמן רב", אמר אבו מאזן לנסיך הבריטי. "הצד הפלסטיני רציני בכוונתו להגיע לשלום, כדי ששתי המדינות יחושו ביטחון ויציבות". הוא בירך על הביקור של ויליאם והוסיף שהדבק מחזק את יחסי החברות בין העמים.

הדוכס מקיימברידג' אמר בפגישה במוקעטה כי הוא "שמח על ביקורו הראשון בפלסטין, ומתכוון להיפגש עם פלסטינים ולצפות במספר פעילויות תרבותיות". הוא הודה לאבו מאזן על קבלת הפנים החמה ואמר: "אני שמח שהמדינה שלי פועלת אתכם בתחומי החינוך. אני מקווה ששיתוף הפעולה יימשך  כדי יושג שלום באזור".


מוקדם יותר סייר הנסיך בשדרות רוטשילד בתל אביב ונפגש עם זוכת האירוויזיון נטע ברזילי, וקיבל ממנה מתנה. הוא שוחח עם עוברים ושבים וקיבל הסבר על השדרה ממדריך תיירים. משם המשיך ל"בית העיר" שם נפגש עם פעילים חברתיים מגופים שונים. הוא שוחח איתם על חדשות ויזמות ואמר: "לקדם יוזמות זה להאמין במה שאני עושה ולגרום לאחרים להאמין״.