צילום: אי-פי

ארגוני הטרור בעזה קיבלו אחריות על השיגורים: "הפצצה תיענה בהפצצה"

הפלגים הפלסטיניים פרמסו כרוז משותף, בו כתבו כי לא יאפשרו לישראל לכפות משוואה חדשה. עם זאת, מקור פלסטיני אמר לכאן חדשות כי חמאס הוא זה שעומד מאחורי ירי פצצות המרגמה
גל ברגר, משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
27 ביוני 2018
17:28

ארגוני הטרור הפלסטיניים בעזה קיבלו הערב (רביעי) אחריות משותפת לירי פצצות המרגמה הלילה לעבר עוטף עזה. הארגונים פרסמו כרוז ועליו חתום החמ"ל המשותף של פלגי ההתנגדות. עם זאת, מקור פלסטיני מסר לכאן חדשות כי חמאס הוא שעומד מאחורי ירי פצצות המרגמה.

בהודעת הפלגים נאמר כי הם לא יתירו לישראל לכפות עליהם משוואה חדשה וכי כל הפצצה תיענה בהפצצה. הלילה זוהו 12 שיגורים של פצצות מרגמה מעזה לשטח ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה שלוש מן הפצצות. לא דווח על נפגעים או על נזק.

קודם לכן תקף צה"ל באמצעות כלי טיס וטנק כלי רכב של פעיל חמאס ברצועה, שהיה מעורב בשיגור בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. כמו כן הופצצו שתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל אמרו כי חמאס יישא במחיר הטרור ואי היציבות.

במקביל, גם היום נמשך טרור העפיפונים. עד כה  הוצתו שבע שריפות בעוטף עזה. על כולן הושגה שליטה.

בתוך כך, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, האשים את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במצב בעזה. "‏אבו מאזן הוא הבעיה", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. "בזמן שהוא מונע משכורות מעשרות אלפי פקידים בעזה בחודש הרמדאן וחוסם כל ניסיון בינלאומי להזרים כסף שייקל על המצב בעזה, הוא משלם בכל חודש 100 מיליון שקלים משכורות למחבלים ורוצחים", הוסיף. ליברמן אמר עוד כי "הצעת החוק שיזמנו ואישרנו בוועדת חוץ וביטחון היא מסר חד וברור - לא עוד".