צילום: מערכת כאן חדשות

יוגב: "אמרתי לגפני שיחפש את אחמד טיבי להשלים מניין"

ח"כ מהבית היהודי תקף את הברית הפוליטית בין הח"כים החרדים לח"כים הערבים בבלימת הצעות חוק המואזין וחוק המילואים שאותן יזם: "אין לי ספק שהחרדים יבינו שהם חלק מעם ישראל ולא יצביעו עם מבקשי רעתם" | פרלמנט_לייט
זאב קם
28 ביוני 2018
06:28

"אמרתי לחבר הכנסת גפני: 'חפש את אחמד טיבי שישלים לך מניין'" - כך אמר ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) לכאן חדשות בסדרת הראיונות "פרלמנט-לייט", בהתייחס לשיתוף הפעולה בין הח"כים החרדים לח"כים הערבים. שני המחנות מנסים לטרפד את הצעת חוק המואזין של יוגב, וכן את יוזמתו למתן קדימות לחיילי מילואים בקבלה לעבודה בשירות המדינה.


"החבילה הזו בין החרדים לערבים בכמה נושאים, היא חברה משונה", ציין יוגב. "אנחנו נמצא את הדרכים - אם בתקנות ואם בחוקים - לתעדף את מי ששירת ולתעדף את חיילי המילואים, כי מגיע להם", הוסיף.

ח"כ מהבית היהודי המשיך לתקוף את הברית בין החרדים לערבים: "'לא לחינם הלך העורב אצל הזרזיר מפני שהוא מינו'. זה לא מינו, זו איננה אמת. ועל כן סופה של האמת לצאת לאור. אין לי ספק שהחרדים הם חלק מעם ישראל, והם יבינו את זה ויחזרו להצביע עם עם ישראל ולא עם מבקשי רעתם".

באשר להצעת חוק המילואים שלו, אמר יוגב כי "אין לי ספק שלההעדפה מתקנת של מי ששירת בצבא, או בשירות לאומי אזרחי - בין במגזר היהודי בין במגזר הערבי, או הדרוזי או צ'רקסי - יהיה עדיפות במשרות ציבוריות בשירות הציבורי. אנחנו נעבוד על הדברים, האמת איתנו, והסבלנות שלנו, והאמת הזו תנצח". עוד אמר יוגב כי "חוק הגיוס יעבור בשבוע הבא".