בנימינוב בבית המשפט
צילום: פלאש 90

אישום ברצח היהלומן: ירה בו בחניון ביתו – והותיר את הגופה ביער

כתב אישום הוגש נגד סיאון יאיר בנימינוב, בן 49 ממודיעין, בגין רצח היהלומן בוריס בוטרשוילי בחודש שעבר. מחקירת המשטרה עולה כי לאחר שכיסה את גופתו באבנים ביער בן שמן, הוא הצית את רכבו של בוטרשוילי. לאחר מעצרו, הוביל את החוקרים לגופה
שרון עידן
28 ביוני 2018
08:34
עודכן ב 11:07

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד סיאון יאיר בנימינוב, בן 50 ממודיעין, בגין רצח היהלומן בוריס בוטרשוילי מלוד בחודש שעבר. הוא מואשם ברצח, הצתה ושיבוש מהלכי משפט. חקירת הרצח העלתה כי בנימינוב ירה בבוטרשוילי כמה פעמים בחניון ביתו, ולאחר מכן הסתיר את הגופה ביער בן שמן – והצית את רכבו.

לפי כתב האישום בין הנאשם והילומן הייתה היכרות על רקע עיסוקם בתכשיטנות. מכיוון שבנימינוב היה חייב כספים לבוטרשוילי הוא החליט לגרום למותו. הנאשם הגיע לביתו של היהלומן, והוא הסיע את בנימינוב לביתו. כשהם הגיעו לחניון הוא יצא מהרכב וירה כמה פעמים בבוטרשוילי. 

לאחר הרצח, החביא הנאשם את הטלפון הנייד שלו בחניון, התקלח , החליף בגדים ונסע עם הגופה ליער בן שמן. שם כיסה אותה באבנים והחל לחזור לביתו. בדרך עצר בתחנת דלק, והצטייד במיכל דלק בעזרתו הצית את רכבו. משם שם לביתו באוטובוס.

במשטרה אומרים כי הוא נעצר שעתיים לאחר היעלמות היהלומן, וכיממה לאחר מכן הוביל את החוקרים למקום שבו נמצאה הגופה. מאז האירוע, מעצרו של בנימינוב הוארך כמה פעמים עד שגובשה התשתית הראייתית בעניינו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.