המחבל נור אלדין שינאוי בבית המשפט

המחבל מעפולה נאשם בניסיון רצח: "ביקש לנקום את מות חבריו"

נור אלדין שינאוי, בן 20 מג'נין, נאשם שדקר ופצע לפני שבועיים את שובה מלכה בת ה-18. מהאישום עולה כי ביצע את המעשה כנקמה על מותם של שניים מחבריו, שנורו למוות כשניסו לבצע פיגוע במחסום חווארה. שינאוי שהה בישראל שלא כחוק במשך שלושה חודשים
ניצן גלוסמן
28 ביוני 2018
11:42

נור אלדין שינאוי, תושב ג'נין בן 20 שביצע את פיגוע הדקירה בעפולה לפני שבועיים, הואשם היום (חמישי) בניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור ועבירות נוספות. לפי כתב האישום, שינאוי ביצע את המעשה כנקמה על מות שניים מחבריו בשעה שניסו לבצע פיגוע במחסום חווארה.

המחבל נעצר זמן קצר לאחר הפיגוע, כששוטרים שרדפו אחריו ירו בו ופצעו אותו. עוד עולה מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת,  כי הוא שהה בישראל באופן לא חוקי במשך שלושה חודשים.

מלכה, שנפצעה בפיגוע באורח קשה מאוד, שוחררה בתחילת השבוע מבית החולים רמב"ם – אך שבה אליו ביממה האחרונה לאחר שחשה ברע. בריאיון שהעניקה לכאן חדשות מבית החולים היא אמרה: "זה היה מפגש עם המציאות. אני גיבורה בזכות ריבונו של עולם".

שינאוי התנפל על מלכה לפני כשבועיים בשדרות ארלוזורוב שבעפולה, סמוך לבית קפה במקום. הוא דקר אותה כמה פעמים בפלג גופה העליון והצליח להימלט. הוא נתפס כשברשותו סכין וכתמי דם על בגדיו, ונורה על ידי השוטרים.