עיריית ירושלים
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

השחיתות בעיריית ירושלים: המשטרה תמליץ להעמיד לדין את סגן ראש העיר

מאיר תורג'מן חשוד בקבלת שוחד ממקורבו, בתמורה לקידום ענייניו בעירייה. סגן ראש העיר הכחיש את החשדות ודרש לחזור לתפקידו, אך השופט הוסיף אתמול 90 ימי הרחקה נוספים מהעירייה. המשטרה תעביר את סיכומי החקירה בתוך עשרה ימים
רועי ינובסקי
28 ביוני 2018
13:09

המשטרה תעביר בתוך עשרה ימים את סיכומי חקירת השחיתות בעיריית ירושלים לפרקליטות ותמליץ להעמיד לדין את סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן - כך פורסם היום (חמישי) בתכניתם של תמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב'.

תורג'מן חשוד בקבלת שוחד ממשה הבא, מקורבו, בתמורה לקידום ענייניו בעירייה. תורג'מן הכחיש את החשדות ודרש לחזור לעירייה לתפקידו, אך בקשתו נדחתה שוב ושוב על ידי בית המשפט.


בדיון שנערך אתמול בעניינו, קבע השופט גיא אבנון שתורג'מן יורחק ל-90 ימים נוספים מהעירייה, תוך שהוא מציין כי לא נעלמה מעיניו העובדה כי ההחלטה פגועת בחשוד לקראת הבחירות המקומיות הקרבות.

עורך דינו של סגן ראש העירייה, איתן פלג, טען בבית המשפט שעניינו של תורג'מן לא שונה מראשי ערים אחרים שחזרו לתפקידם גם לנוכח חשדות דומים - ובהם ראשי עיריית ראשון לציון, נתניה וצפת. "הוא נבחר ציבור ורואה את עצמו מועמד גם בבחירות הקרובות", אמר פלג, "הדבר הזה, אי הוודאות, והדבר שתלוי ועומד פוגע בזכות החוקתית להיבחר. זו מכת מוות ליכולת להיבחר בבחירות הקרובות, והדבר הזה יחד עם זפגיעה בפרנסתו. הוא דבר שצריך לעמוד לזכותו בעניין הזה".

בתחילת חודש מרץ הפכה חקירת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מסמויה לגלויה, עם מעצרם של שישה חשודים. מהמשטרה נמסר אז כי "נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת". בחקירה משתתפות גם רשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.