צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אושר בכנסת: שכר המחבלים יקוזז מהמיסים לרשות הפלסטינית

החוק של חברי הכנסת אבי דיכטר ואלעזר שטרן אושר בקריאה שנייה ושלישית ברוב של 87 תומכים מול 15 מתנגדים. ליברמן: "מלחמה אפקטיבית בטרור עוברת גם דרך הכיס". זחאלקה התעמת עם יוזמי החוק במליאה: "אתם רוצחים, טרוריסטים"
זאב קם
02 ביולי 2018
21:55

החוק לקיזוז כספי מחבלים מהמיסים לרשות הפלסטינית אושר הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. 87 ח"כים הצביעו בעד החוק ו-15 התנגדו לו. לפי ההצעה שאושרה של הח"כים אבי דיכטר (הליכוד) ואלעזר שטרן (יש עתיד), יקוזזו סכומי הכסף שהרשות הפלסטינית שילמה למחבלים ולבני משפחותיהם מהמיסים שישראל מעבירה לה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על אישור החוק וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הבטחנו לעצור את חגיגת משכורות המחבלים וקיימנו. עכשיו זה סופי. כל שקל שאבו מאזן ישלם למחבלים ורוצחים יקוזז אוטומטית מתקציב הרשות הפלסטינית. מלחמה אפקטיבית בטרור עוברת גם דרך הכיס, של המחבלים של משפחותיהם ושל אבו מאזן".


יוזם החוק, ח"כ אלעזר שטרן: "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית. חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים עם דם על הידיים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור".

עוד קודם לכן, במהלך הדיון במליאה, התפתח עימות בין ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת לבין יוזמי החוק, דיכטר ושטרן. זחאלקה התפרץ וקרא לעברם על הדוכן: "יוזם החוק הוא אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, שאחראי לרצח אלפי אנשים. אתם רוצחים, אתם טרוריסטים, אתם גנבים".

דיכטר עצמו אמר בדיון לקראת ההצבעה: "הרשות הפלסטינית מעבירה מדי חודש משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם בגובה של כ-1.2 מיליארד שקלים בשנה, שהם כ-7% מתקציב הרשות הפלסטינית. במקום שהרשות הפלסטינית שלך, יא מחמוד עבאס, תשים כסף לבריאות ולחינוך, אתם שמים 7% מהתקציב שלכם לטרור?".

הח"כ מהליכוד האשים: "הרשות הפלסטינית הפכה את עצמה למפעל המעסיק רוצחי אנשים - יהודים בעיקר, אך גם מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים ואחרים, כולל תיירים. למפעל הזה קל מאוד להתקבל. כל שעליך לעשות זה לרצוח ישראלים, להיעצר או להיהרג, והתקבלת לעבודה במפעל".