אלי כהן בימיו כסוכן ישראלי בסוריה

במבצע מיוחד: המוסד השיב לישראל את שעון היד של המרגל אלי כהן

השעון, שמאז הוצאתו להורג של כהן בסוריה הוחזק במדינת אויב, הוצג למשפחתו בטקס שהתקיים לזכרו לפני כמה שבועות. "השעון היה חלק מדמותו ומזהותו הבדויה", אמר ראש המוסד יוסי כהן. נתניהו: "פעולה נחושה ואמיצה של המוסד"
גילי כהן
05 ביולי 2018
17:55

המוסד השיב לישראל את שעון היד של המרגל אלי כהן במבצע מיוחד שבוצע בתקופה האחרונה. כך הודיעה היום (חמישי) לשכת ראש הממשלה.

השעון הוצג למשפחתו של כהן בטקס האזכרה השנתי שהתקיים לפני כמה שבועות לזכרו, על ידי ראש המוסד יוסי כהן. כעת מוצג השעון במטה המוסד לאות ולזיכרון ללוחם, ובראש השנה הוא יועבר לחזקת המשפחה.

לאחר הוצאתו של אלי כהן להורג ב-18 במאי 1965, הוחזק שעון היד שלו בידי מדינת אויב. עם השבתו של השעון לישראל בוצעו פעולות מחקריות ומודיעיניות, שבסיומן נקבע חד-משמעית כי אכן מדובר בשעונו של כהן.

"מורשתו של אלי כהן – מורשת של מסירות ואהבת המולדת"

"אנחנו זוכרים את אלי כהן, ולא שוכחים. מורשתו, מורשת של מסירות, נחישות, אומץ לב ואהבת המולדת - היא מורשתנו. אנחנו זוכרים ושומרים על קשר קרוב לאורך כל השנים גם עם משפחתו, נדיה וילדיו", אמר ראש המוסד.

"השנה, בסיומו של מאמץ מבצעי, הצלחנו לאתר ולהביא ארצה את שעון היד של אלי כהן, שאותו ענד בסוריה עד היום שבו נתפס. השעון היה חלק מדמותו המבצעית של אלי וחלק מזהותו הערבית הבדויה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף: "אני מברך את לוחמי המוסד על פעולה נחושה ואמיצה, שכל מטרתה היא להשיב לישראל זיכרון מלוחם גדול, שתרם רבות לביטחון המדינה".