פעילי חמאס ברצועת עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

מקור בחמאס על סגירת כרם שלום: "זה לא מה שישבור את סינוואר"

הגורם הצהיר כי סגירת המעבר לסחורות לא תעצור את עפיפוני ובלוני התבערה מרצועת עזה: "אנחנו רגילים למצור כבר 12 שנים". יחידת העפיפונים איימה להגביר את השיגורים: "נהפוך את לילותיהם של תושבי רצועת עזה לגיהנום"
גל ברגר
10 ביולי 2018
12:06

מקור בחמאס אמר היום (שלישי) לכאן חדשות כי סגירת מעבר כרם שלום למעבר סחורות לא תעצור את העפיפונים ואת בלוני התבערה המשוגרים לעוטף עזה, וכי לא תהיה לכך השפעה על הארגון. "זה לא מה שישבור את סינוואר", אמר המקור. "אנחנו רגילים למצור כבר 12 שנים".

לפי המקור הפלסטיני, ההערכה בחמאס היא שישראל ממילא לא תוכל להמשיך לנקוט את הצעד לאורך זמן. "אנחנו מאמינים שבמוקדם או במאוחר ישראל תחזור להפעיל את כרם שלום כרגיל – גם כי היא לא תאפשר משבר הומניטרי בעזה, וגם בגלל הלחץ הבין-לאומי שיופעל עליה", הוא הסביר.


אתר החדשות "שיהאב" המזוהה עם חמאס פרסם היום מסר מטעם "יחידת העפיפונים" ברצועת עזה, שם הבטיחו להגביר את שיגור עפיפוני ובלוני התבערה לישראל בתגובה לסגירת מעבר כרם שלום. במסר נכתב כי "הידוק המצור על עזה מוכיח שממשלת ישראל נכשלה בניהול המאבק מול צעירי רצועת עזה, המתקוממים ופועלים בדרכי לשום להסרת המצור". עוד נכתב בהודעה: "נהפוך את לילותיהם של תושבי עוטף עזה לגיהנום".

דובר חמאס בעזה, חאזם קאסם, אמר בריאיון טלוויזיה כי הצעדות וההפגנות שמקיים הארגון בגבול ישראל יימשכו, למרות הסנקציות החדשות שעליהן הוכרז אתמול. "זו טיפשות מצד הממסד הצבאי והפוליטי בישראל לחשוב שביכולתם לשבור את כוח הרצון של העם הפלסטיני באמצעות הגברת המצור", הצהיר קאסם.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי חמאס השקיע סכום של 45 מיליון דולר על האירועים שהתרחשו בגדר המערכת מאז 30 במארס. הסכום הושקע בפעילויות השונות בגדר, כולל הפגנות, אוהלים, הסעות ושאר המערך הלוגיסטי הכרוך בהן. בנוסף, נעשה בו שימוש גם למערך העפיפונים ובלוני התבערה שבהכוונת חמאס.