תמונת ארכיון של תקיפת צה"ל בסוריה
צילום: אי-פי

בתגובה לחדירת הכטב"ם: צה"ל תקף הלילה עמדות של צבא אסד

לאחר שאתמול חצה כלי טיס סורי בלתי מאויש את הגבול לישראל, ויורט, הפציצו כלי טיס של חיל האוויר עמדות צבאיות בגולן הסורי. צה"ל: "המשטר הסורי אחראי לנעשה, נמצאים במוכנות גבוהה למגוון תרחישים"
רועי שרון
12 ביולי 2018
06:34

צה"ל תקף הלילה (חמישי) באמצעות חיל האוויר עמדות צבאיות של משטר אסד בסוריה. זאת, לאחר שאתמול חדר כלי טיס סורי בלתי מאויש לשטח ישראל, ויורט.

מצה"ל נמסר כי הוא "ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".


אתמול נפגש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, במוסקבה. בפתח הפגישה התייחס נתניהו אל יירוט כלי הטיס הבלתי מאויש שחדר מסוריה לישראל, ואמר: "אנחנו נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה". 

מוקדם יותר אתמול חצה הכטב"ם הסורי לתוך ישראל וצה"ל יירט אותו מעל הכנרת. דובר צה"ל הודיע כי מדובר במל"ט סורי המשמש לאיסוף מודיעין וטרם ברור האם הוא טעה בדרך או עסק במשימה מכוונת. "צה"ל עקב אחרי כלי הטיס שחדר 9.6 קילומטרים לתוך שטח ישראל. צה"ל זיהה אותו ועקב אחריו לאחר שחדר את אזור החיץ שבגבול בין ישראל לסוריה וחיכה לתנאים מתאימים להפלתו. לאורך התהליך היה תיאום מול הרוסים הנמצאים בסוריה, כדי לוודא שלא מדובר במל"ט רוסי", נמסר מהצבא.