גלי ותקווה הפרה

"הייעוד שלה הוא לא להיות סטייק": כך הצילה גלי בת ה-13 את תקווה הפרה

לפני כמה חודשים החליטה גלי סימון לצאת למבצע יוצא דופן: קמפיין גיוס המונים שמטרתו להציל את תקווה העגלה, שנולדה ברפת של הקיבוץ, משחיטה. השבוע המבצע הסתיים בהצלחה
יובל אגסי
12 ביולי 2018
18:37

לפני כמה חודשים החליטה גלי סימון בת ה-13 מהדרום לצאת למבצע יוצא דופן: קמפיין גיוס המונים שמטרתו להציל את תקווה העגלה, שנולדה ברפת של הקיבוץ, משחיטה. "היא הייתה נורא חמודה והייתה צמאה למגע", מספרת גלי. "די נמסתי כשראיתי אותה, היא הייתה פשוט מקסימה ממש".

 "ראיתי שהיא שונה משאר הפרות, עגלה חומה. היא הייתה גם יותר גדולה, היא נראתה כמו שילוב של חזיר והיפופוטם", ממשיכה גלי. "שאלתי את הרפתן מה הסיפור שלה, והוא אמר לי שהיא מסוג שלא יניב מספיק חלב לתעשיות בארץ, אז התכנון הוא לשחוט אותה עוד בערך חודשיים. בהתחלה הבנתי שאני רוצה לעשות עם זה משהו, אבל זה היה נראה לי מאוד מאוד לא ריאלי. ואז התחלתי לשחק טיפה עם תקווה ולהתחבר אליה, והיא התחברה אליי, והבנתי שאני לא יכולה לתת לה פשוט למות. דיברנו עם הרפתן. הוא אמר שהדרך היחידה שיהיה אפשר להציל את תקווה היא בעצם לקנות אותה. עכשיו זה בסביבות ה-2500–3000 שקל.  פתחנו גיוס כספים, הדסטארט, לא חשבתי שזה יצליח, חשבתי שיראו ילדה קטנה שאכפת לה ממשהו קטן ומסתבר שכאילו המון אנשים תרמו, והמון אנשים נורא עודדו את הרעיון ותמכו. ניסיתי לדבר עם מי שאני יכולה ולמצוא לה בית. ואז אחרי המון חיפושים הגענו לחווה של קרן אור, והיא אמרה שהיא תשמח לקלוט אותה.  

זה עצוב לעזוב את תקווה, אבל בסדר, אני יודעת שפה הרבה יותר טוב לה. עדיף שתהיה רחוקה ממני

"דיברנו עם מישהו שגר באחד היישובים של המועצה, שיש לו עגלה, יש לו דיר. אז שאלנו ממנו את העגלה, הכנו אותה לתקווה".

השבוע, ביום רביעי, תקווה עברה לביתה החדש – לחווה של קרן אור. "עכשיו צפויים לה חיים של חופש", אומרת גילי. "חיים בלי ניצול של אף אחד. היא תהיה ממש מישהי בפני עצמה, תכיר שם חברים, חיות, תתחבר... וגם תלמד לסמוך על בני אדם מחדש. זה נורא עצוב לעזוב את תקווה, אבל בסדר, אני יודעת שפה הרבה יותר טוב לה. אז עדיף שתהיה רחוקה ממני מאוד מאשר שתהיה שם.  

"אומרים שאני משוגעת, ושזה כולה עגלה, שלא צריך לעשות מזה כזה סיפור, שבכלל כל הקטע הזה של הטבעונות זה ממש שטויות, ואני 'טבעונאצית', ואני כל כך מטיפה מוסר ושונאת אדם, ומה שחשוב לי זה רק בעלי חיים, אבל אני יודעת שכל מי שמציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו, ותקווה היא לגמרי עולם ומלואו. הייעוד שלה, באמת, כנראה, הוא לא להיות סטייק".