צילום: אי-פי

המוסד הוא זה שסיפק את המידע המודיעיני לסיכול הפיגוע האיראני בצרפת

היעד של חוליית הפיגוע, שנתפסה גם עם חומר נפץ, היה כינוס של אופוזיציה איראנית בפריז. לחולייה היו ככל הנראה יעדים נוספים על אדמת אירופה
גילי כהן
19 ביולי 2018
20:31

המוסד העביר מידע המודיעיני לרשויות הביטחון באירופה, שסיכל את הפיגוע שתכננה איראן בצרפת - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מפקד פעולה זו היה דיפלומט איראני מאוסטריה, והיו מעורבים בה דיפלומטים איראנים נוספים.

היעד של חוליית הפיגוע, שנתפסה גם עם חומר נפץ, היה כינוס של אופוזיציה איראנית, ובה נאם רודי ג'וליאני, לשעבר ראש עיריית ניו יורק. ככל הנראה, היו יעדים נוספים לחולית הפיגועים האיראנית על אדמת אירופה. חברי החוליה התגלו ונעצרו בכמה מדינות אירופיות. לפני שבועיים אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "הפיגוע סוכל - ולא במקרה".


נתניהו, שנאם בטקס לציון 70 שנה לפריצה לכלא עכו, אמר כי "בשבוע שנשיא איראן נפגש עם מנהיגים באירופה כדי לנסות להתגבר על משטר הסנקציות, היא מתכננת פיגוע על אדמת טרור על אדמת צרפת". נתניהו ביקר את המגעים שמנהלות מדינות אירופה עם איראן, וקרא: "הפסיקו לממן את המשטר שמארגן פעולות טרור נגדכם. די לפייסנות והרפיסות מול איראן".

השבוע נחשפו פרטים חדשים על גניבת מסמכי הגרעין האיראני על ידי סוכני המוסד הישראלי בינואר השנה. בעיתון "ניו יורק טיימס" פורסם כי הסוכנים ניטרלו את האזעקות במבנה אליו נכנסו, פרצו דלתות ופתחו כספות באמצעות מבער מיוחד. בתום שש וחצי שעות, גנבו הסוכנים כחצי טון חומרים מסווגים: 50 אלף מסמכים ו-163 דיסקים.