חפש
Languages

עשרות מחו על חקירתו של הרב הקונסרבטיבי והסגירו עצמם למשטרה

עורכי חתונות וזוגות שהתחתנו מחוץ לרבנות הגיעו לתחנות המשטרה בעקבות חקירתו של הרב דב חיון. ג'קי לוי אמר בכאן רשת ב': "אם אני חייב להזמין משגיח לחופה, מה יהיה השלב הבא?"
עקיבא ווייס
20 ביולי 2018
14:47

עשרות עורכי חופות וזוגות שהתחתנו מחוץ למסגרת הרבנות מחו היום (שישי) על עיכובו לחקירה של הרב דב חיון. הם הגיעו לתחנות המשטרה בירושלים ובתל אביב והודיעו כי הם מסגירים את עצמם על עריכת החופות מחוץ לרבנות. המשטרה מנעה מהם להיכנס לתחנות ונאמר להם כי הם לא עוברים על החוק והם לא צפויים להיחקר. בין השאר השתתפו במחאה השחקנית אסתי זקהיים, העיתונאי ג'קי לוי וד"ר תומר פרסיקו.

בריאיון לתכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב', אמר ג'קי לוי לליאת רגב כי "הפעם אמרתי עד כאן, באמת עצרו בן אדם כי רצה לחתן זוג, לא בגלל שרצה לכפות את סדר היום שלו על כולם. אני לא מבין למה צריך להזדהות כזרם ולהיות חלק מהמשחק הזה".

"לא פעם שואלים מי חיתן אתכם? כאילו שבלעדיו אני לא אהיה מחותן. בניגוד לנצרות, לפי היהדות צריך שמישהו יגיד 'הרי את מקודשת לי', עם טבעת או משהו שווה פרוטה ושני עדים וזהו, לא צריך מחתן", הוסיף לוי. "התפקיד של רב בחתונה, זה למעשה להיות משגיח. יותר ויותר אנשים בארץ, יותר או פחות דתיים, החליטות שהם רוצים את החתונה שלהם אחרת. אם היום אני חייב להזמין משגיח לחופה, מעניין אם מחר אני אצטרך אישור של מישהו לעשות קידוש וסדר פסח".


השחקנית אסתי זקהיים אמרה בהפגנה בתל אביב: "הימים האחרונים במדינה הם קשים אני מרגישה שחובה עלינו להאבק על החופש שלנו כשעוברים חוקים כמו חוק הלאום או עוצרים רב קונסרבטיבי כי חיתן מחוץ לרבנות. חייבים להמשיך להילחם על החופש שלנו במדינה".