הרב הראשי של ירושלים אריה שטרן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האזינו: הרב הראשי של ירושלים נגד הומואים – "ילדיהם יחיו חיים אומללים"

בלעדי – הרב אריה שטרן תקף בשיחה עם תלמידיו את דרישות הקהילה הגאה לשוויון בפונדקאות. "חיים מוזרים ולא טבעיים, בלי אבא ואמא", אמר. זנדברג: "רב קיצוני שמטיף לשנאת חינם בתשעה באב"
עקיבא ווייס
23 ביולי 2018
21:06

הרב הראשי לירושלים, אריה שטרן, תקף הבוקר (שני) את חברי הקהילה הגאה ברקע מחאת הפונדקאות. בהקלטה בלעדית שהגיעה לידי כאן חדשות נשמע הרב שטרן משוחח עם תלמידיו בגנות להט"בים.

"מה שרציתי לומר בעניין זה, שמלבד עצם האיסור על פי תורה, יש איסור לקיים את המציאות הזו של הלהט"בים בכלל", אמר שטרן. "אבל אף אחד לא מדבר על כך שבעצם מגדלים פה או גורמים להולדת ילדים שנכנסים לחיים מאוד מוזרים ולא טבעיים, של חיים בלי אבא ואמא".

לדבריו, תא משפחתי המורכב מזוגות חד מיניים יביא לפגיעה בילדים. "בהחלט יכול להיות שהילדים יהיו אומללים בסופו של דבר, אולי לא בילדותם הקטנה, אבל שיגדלו וימצאו את עצמם בצורה כזו, בצורה לא טבעית. זה נראה לי דבר שמאוד יאמלל אותם ויגרום להם באמת סתם חיים קשים", הוסיף.

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג,  הגיבה בחריפות לפרסום בכאן חדשות. "הקהילה הגאה לא זקוקה לחיזוקים ועזרה מרב קיצוני, שוודאי הטיף לתלמידיו נגד שנאת חינם בתשעה באב, וחזר להסית בסיום הצום", אמרה. "הוא ודומיו יכולים לשאוב תסכול רב מהאופן שבו הקהילה הגאה סחפה אחריה מדינה שלמה, בדרך להכרה בשוויון מלא. את הפנים ההמומות ראוי לשמור לתופעות יוצאות דופן. רב קיצוני שמספק אמירות חשוכות היא לא אחת כזו".

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני הוסיף דברים ברוח דומה. "האומלל היחידי כאן זה אדון שטרן בעצמו, שבגלל אנשים כמותו שהופכים את היהדות לנוקשה ומשניאה- הם מרחיקים יהודים רבים ממנה", אמר. "במקום לנסות ולנהל את פנקס החשבונות של אלוקים, עדיף שיחזור בתשובה אמיתית על הפצת דברי השנאה, ההסתה והבלע בעולם כלפי בני ובנות עמו, שעוד משלם את משכורתו. הוא צריך להתבייש בעצמו".

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, אמר: "הרב שטרן הוכיח היום שהוא פוליטיקאי קטן. מי שנשא דברים אמיצים בעצרת הבית הפתוח למען הסובלנות לאחר רצח שירה בנקי ז"ל איבד כנראה לא רק כל טיפת אומץ, אלא יושרה וכבוד בסיסיים. הדברים המתועבים שלו היום הם הקש ששבר את גב הגמל. לא נשתוק כשמי שאת משכורתנו אנחנו משלמים מסית נגדנו ונגד המשפחות שלנו".


תגיות:
להט"ב