הרב אריה שטרן
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תגובות חריפות להקלטות רב העיר ירושלים: "מי שמנסה לגרור אותנו אחורה - ייכשל"

בעקבות פרסום ההקלטות בכאן חדשות שבהן נשמע הרב אריה שטרן אומר כי ילדיהם של זוגות חד מיניים יהיו אומללים אומרת ח"כ סתיו שפיר: "מי שמנסה לגרור אותנו אחורה לימים חשוכים ייכשל". ח"כ יעל גרמן: "הציבור בעד שוויון לקהילה"
עקיבא וייס
24 ביולי 2018
12:10

תגובות חריפות נרשמו היום (שלישי) בכנסת על דבריו של הרב אריה שטרן, רב העיר ירושלים, נגד הקהילה הגאה שפורסמו אמש בכאן חדשות. ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני אמרה בתגובה כי "הימים האחרונים מוכיחים שהציבור הישראלי רוצה שוויון ושכל מי שמנסה לגרור אותנו אחורה לימים חשוכים ייכשל. היהדות מבוססת על האמונה כי כל אדם נברא בצלם ואין דבר יהודי יותר משוויון אמיתי וביטחון אמיתי בלי קשר למין, מגדר או נטייה מינית".


חברת הכנסת יעל גרמן מיש עתיד, אמרה כי הרב שטרן מבטא את דעתו שלו ושל רבנים מהמגזר הדתי והחרדי שהם נגד שוויון באופן כללי, גם נגד שוויון של נשים וגם נגד שוויון של חברי הקהילה הגאה. "לשמחתי הרבה הציבור מביע את עמדתו לאחרונה באופן ברור: הוא בעד שוויון לקהילה ובכלל. נעשה הכול כדי שכל החוקים יעברו בסופו של דבר".

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ', צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי העובדה שההומופובים המתועבים ביותר יוצאים לקרב לגונן על חשכת עולמם מפני הקדמה והנאורות, מעידה על עוצמת המהפכה שמתחוללת כאן.

בין השאר אמר הרב שטרן כי בהחלט יכול להיות שילדיהם של זוגות חד מיניים יהיו אומללים בסופו של דבר. "אולי לא בילדותם הקטנה, אבל שיגדלו וימצאו את עצמם בצורה כזו, בצורה לא טבעית. זה נראה לי דבר שמאוד יאמלל אותם ויגרום להם באמת סתם חיים קשים", אמר הרב. לדבריו, "יש איסור לקיים את המציאות הזו של הלהט"בים בכלל, אבל אף אחד לא מדבר על כך שבעצם מגדלים פה או גורמים להולדת ילדים שנכנסים לחיים מאוד מוזרים ולא טבעיים, של חיים בלי אבא ואמא".

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג אמרה אמש כי הקהילה הגאה לא זקוקה לחיזוקים ועזרה מרב קיצוני, שוודאי הטיף לתלמידיו נגד שנאת חינם בתשעה באב, וחזר להסית בסיום הצום. "הוא ודומיו יכולים לשאוב תסכול רב מהאופן שבו הקהילה הגאה סחפה אחריה מדינה שלמה, בדרך להכרה בשוויון מלא. את הפנים ההמומות ראוי לשמור לתופעות יוצאות דופן. רב קיצוני שמספק אמירות חשוכות היא לא אחת כזו".

חבר הכנסת איציק שמולי מהמחנה הציוני אמר בתגובה: "האומלל היחידי הוא אדון שטרן בעצמו, שאנשים כמותו שהופכים את היהדות לנוקשה ומשניאה - מרחיקים יהודים רבים ממנה. במקום לנסות ולנהל את פנקס החשבונות של אלוקים עדיף שיחזור בתשובה אמיתית על הפצת דברי השנאה, ההסתה והבלע בעולם כלפי בני ובנות עמו, שעוד משלם את משכורתו. הוא צריך להתבייש בעצמו", אמר שמולי.

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר תקף את שמולי בתגובה: "כאילו לא חלפו 24 שעות מט' באב, יום של חשבון נפש על שנאת חינם שבגללה נחרב בית המקדש , ביזה חבר הכנסת שמולי תלמיד חכם שיכול להיות סבו וממשיך את הקו הבוטה של 48 השעות האחרונות שבו ציבור שלם מתנהג באלימות כלפי מי שלא חושב כמותם. הקהילה הלהט"בית לא תסתום לנו את הפה. אני מציע אחרי יום קשה של חשבון נפש לחבר הכנסת שמולי ללמוד לכבד את דעתו של האחר ולחזור בו מדבריו".

חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי אמר היום בתגובה לפרסום כי "התעמולה הלהט"בית ומסע ההפחדה בתקשורת לא ירתיעו אותנו מלומר את האמת של תורת ישראל. תופעת הלהט"ב גורמת לילדים לגדול מראש מחוסרי אבא או אמא. לאורך כל תולדות האנושות, ילד נברא וזקוק באופן טבעי לאבא ולאמא. כך מצווה תורתנו, כך מתנהל הטבע ורוב האנושות. עם כל הרצון שלא לפגוע באנשים ונשים שחשים אחרת, זה המוסר הטבעי, אליו נמשיך לחנך ולקרוא, למשפחות של אבא, אמא וילדים. זה עברה וזה עתידה של האנושות כולה. זה הציווי שציוונו בורא עולם".