ראש האופוזיציה הנכנסת ציפי לבני
צילום: פלאש 90

"האופוזיציה ברחובות": התכנית של ח"כ לבני נחשפת

יו"ר האופוזיציה הנכנסת מגבשת תכנית לתיאום ארגוני החברה האזרחית למאבקים משולבים נגד הממשלה - בניגוד לעמדת קודמה הרצוג. לבני תיכנס לתפקידה באופן רשמי ביום רביעי הקרוב
יואב קרקובסקי
29 ביולי 2018
20:18

ראשת האופוזיציה הנכנסת, חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני), מגבשת תכנית עבודה תחת הכותרת "האופוזיציה ברחובות". מטרתה של התכנית לאגד את ארגוני החברה האזרחית למאבקים מתואמים נגד הממשלה. הפרטים פורסמו לראשונה הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

לבני תיכנס לתפקידה באופן רשמי ביום רביעי הקרוב. תכניתה החדשה מבדלת אותה למעשה מהיו"ר היוצא יצחק הרצוג – לא עוד אופוזיציה ממלכתית, אלא אופוזיציה קשוחה ברחובות. ביום רביעי יתקיים כינוס ראשון של 40 ארגונים שונים כדי לתאם פעולות מחאה נגד הממשלה.


יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ולבני הגיעו ביום שני לסיכום כי לבני תחליף את יצחק הרצוג ותהיה יו"ר האופוזיציה. גבאי יהיה המועמד של המפלגה לראשות הממשלה לאחר שסוכם גם כי שיתוף הפעולה בין סיעות העבודה והתנועה יימשך.

"חברת הכנסת לבני מביאה לתפקיד ניסיון רב, במיוחד בנושאים המדיניים והביטחוניים, ואין לי ספק שתיצור אנרגיות חדשות באופוזיציה. אני שמח על מינויה", אמר גבאי. לבני הודתה להרצוג ואמרה: "החלטנו לחזק את המחנה הציוני כבסיס ליצירת גוש רחב ולעבוד במשותף במטרה להחליף את השלטון".