חפש
Languages
צילום: אי-פי

בכיר רוסי: הכוחות האיראניים בסוריה נסוגו למרחק 85 ק"מ מהגבול

לדברי השליח הרוסי המיוחד לענייני סוריה, אלכסנדר לאברנטייב, רוסיה סייעה בנושא. כמו כן, ציין כי כוח אונדו"ף של האו"ם יתחיל לפעול בקרוב לאורך קו הפרדת הכוחות בגבול
רועי קייס
01 באוגוסט 2018
08:42

השליח הרוסי המיוחד לענייני סוריה, אלכסנדר לאברנטייב, אמר היום (רביעי) כי הכוחות האיראניים בדרום סוריה נסוגו למרחק 85 ק"מ מהגבול ברמת הגולן, לאחר שרוסיה סייעה בנושא. עוד הוסיף כי כוח אונדו"ף של האו"ם יתחיל לפעול בקרוב לאורך קו הפרדת הכוחות בגבול רמת הגולן, בהסכמה עם ישראל.

לפני כחודש וחצי דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם ממידע שהגיע אליו ממקורות מהימנים, כי כוחות הנתמכים על ידי איראן, בהם חיזבאללה ומיליציות שיעיות, החלו לסגת למרחק של 40 קילומטרים מהגבול הסורי עם ישראל וירדן. זאת, בתגובה לדרישות רוסיה. לפי הדיווח, הדרישה הרוסית הגיעה לאחר ההתייעצות שקיימה מוסקבה לאחרונה עם גורמים אזוריים.

אתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, כי הצבא הסורי ממשיך לרכז כוחות בדרום סוריה בקצב מהיר. עוד דווח כי אתמול התנהלו חילופי אש בין המשטר הסורי לבין המורדים בפרבר המזרחי של דרעא, בין הכפרים א-ללג'אה ובוסר אל-חריר, לראשונה מאז קיץ 2015.

בימים האחרונים התרבו הדיווחים על כוחות גדולים שצבא משטר אסד שולח לאזור, ועל כך שצבא אסד נערך לתקיפה גדולה נגד המורדים באזור הגבול עם ישראל. בנוסף, פורסמו דיווחים על מיליציות איראניות ואנשי חיזבאללה שלבושים מדי צבא סוריה. צבא המשטר פיזר ביממה האחרונה כרוזים לקראת תחילת המבצע, ובהם הוא מפציר במקומיים לא לסייע למורדים, ולגרש אותם מקרבם.