משה גפני
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גפני בתגובה לפרסום ההקלטות: "לא היה דיל עם נתניהו"

חבר הכנסת מיהדות התורה אמר בריאיון לכאן רשת ב' כי מעולם לא דיבר עם ראש הממשלה על דבר כזה. לדבריו, אין צורך בדילים מאחר שיש הסכם קואליציוני, אך הוסיף: "נצטרך לברר ממי הכתב קיבל את ההקלטות"
בחצי היום
01 באוגוסט 2018
13:28

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התייחס היום (רביעי) לסערה סביב חוק הלאום ולתמיכת המפלגות החרדיות בו, בתמורה לתמיכה בחוק הגיוס. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בכאן רשת ב', הודה גפני כי הוא לא אוהב את חוק הלאום, אך בתור חבר קואליציה, לעיתים עליו להצביע על דברים שהוא לא אוהב. "זה טבעם של דברים במשטר דמוקרטי כשאין רוב למפלגה מסוימת".

האזינו לריאיון:

לאחר ההכחשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על דיל עם החרדים בעקבות ההקלטות שנחשפו שלשום בחדשות הערב בכאן 11, הגיע תורו של גפני. חבר הכנסת מכחיש את הטענות על דיל, למרות שהוא נשמע בהקלטות אומר להנהלת דגל התורה כי "חוק הלאום הוא חוק רע, אבל נתניהו עוזר לנו עם חוק הגיוס".

"שקר מוחלט! לא היה דיל על חוק הגיוס", אמר גפני, "יש הסכם קואליציוני ולא היה צריך לעשות דיל. נצטרך לברר ממי הכתב קיבל את ההקלטות. אם מישהו בחוסר אחריות הוציא מדיון סגור החוצה דברים שיצאו מהקשרם ועושים לנו נזק עצום, הוא לא יהיה יותר".


בשיחה שערך בישיבת הנהלת דגל התורה ביום רביעי שעבר, הסביר היו"ר את התמיכה של החרדים בחוק הלאום: "חוק הלאום הוא חוק רע. למה הסכמנו לזה? הסכמנו לזה בגלל שנתניהו אומר – זה חוק שחשוב לי, ולכן כל מה שאתם דורשים בחוק הלאום אני עושה. זאת אמת לאמיתה. כשאנחנו מבקשים לשנות פה... זה הנושא שחשוב לי, תתקנו. אני צריך את זה. אנחנו לא רוצים את זה בגלל התגרות באומות, אנחנו לא רוצים את זה בגלל שזה ריב עם הערבים".

הסיעות החרדיות התנגדו במשך שנים לניסיונות לקדם את חוק הלאום, מחשש שהוא יפגע בחרדים בעתיד. לאחרונה, שוחח נתניהו עם גפני עצמו ועם ח"כ נוספים, בניסיון לשכנע אותם לתמוך בחוק - וכעת מתברר שהבטיח להם בתמורה שינויים בחוק הגיוס.

תגיות:
משה גפני