חפש
Languages
תיעוד פעילות המדובב של חייבטוב

"רוצה להביא אותו למצב שיודה": כך פעל המדובב של אלישע חייבטוב שזוכה מרצח

כשנה לפני הזיכוי בביהמ"ש העליון, נחשף בתוכנית התחקירים "זמן אמת" תיעוד של המדובב מעודד את חייבטוב לעשות שימוש מסיבי בסמים. אחד השוטרים נשמע אומר: "בסוף הזבל הזה עוד יתאבד". צפו
זמן אמת
02 באוגוסט 2018
10:16

כשנה לפני הזיכוי היום (חמישי) בבית המשפט העליון של אלישע חייבטוב, אשר הורשע ב-2007 ברצח שי אדרי בשדרות, נחשף בתוכנית התחקירים "זמן אמת" עם אסף ליברמן בכאן 11 תיעוד של שיטות הפעולה של המדובב מטעם המשטרה, שהוכנס לתאו של חייבטוב. התיעוד מציג את המדובב וחייבטוב עושים שימוש מסיבי בסמים, כאשר המדובב הוא זה שמועדד את השימוש בסמים. בהקלטה נשמע אחד השוטרים אומר: "אני רוצה להביא אותו למצב שיודה". שוטר אחר אומר: "בסוף הזבל הזה עוד יתאבד".


הטענה כי המדובב לימד את חייבטוב להשתמש בהירואין הועלתה גם על ידי הסנגוריה הציבורית שמייצגת את חייבטוב, ונדחתה על ידי בית המשפט המחוזי. הסנגוריה הציבורית טענה בין השאר, כי במשך חמישה שבועות שהה עם חייבטוב מדובב. בחמשת השבועות שבהן שהה עמ מדובב, טענה הסנגוריה הציבורית, 11 ימים היה חייבטוב בשליטה מוחלטת של החוקרים ומנותק מהעולם החיצוני.

16 שנה אחרי רצח שי אדרי בידי שני רעולי פנים במהלך שוד במועדון סנוקר בשדרות, ו-11 שנה אחרי הרשעת חייבטוב ברצח וכניסתו למאסר, בית המשפט קיבל את הטענה שההודאה שמסר בחקירתו הייתה הודאת שווא. חייבטוב צפוי להתשחרר לאלתר.

את ההחלטה על זיכוי חייבטוב הקריא השופט אורי שוהם בפסיקתו האחרונה עם פרישתו מכס השיפוט בהגיעו לגיל 70. השופט שוהם שפט 17 שנה, מהן ששבעליון. קודם לכן שירת בצה"ל 35 שנה, ובין השאר היה הפרקליט הצבאי הראשי והמשנה לנשיא בית הדין הצבאי לערעורים.