סינת'יה ניקסון
צילום: אי-פי

מירנדה מ"סקס והעיר הגדולה" רוצה לכבוש את לשכת מושל ניו יורק

סינת'יה ניקסון, שכיכבה על המסך כמירנדה, מעוררת תקווה באגף הליברלי
העולם היום
03 באוגוסט 2018
15:54

סינת'יה ניקסון התחילה את הקריירה הפוליטית שלה בכלל בתא המעצר. זה קרה ב-2002, בשיא הצלחתה בסדרה "סקס והעיר הגדולה". בנה הבכור התחיל ללמוד בבית הספר, וניקסון מצאה את עצמה מובילה מחאה נגד קיצוץ בתקציב העירייה ופגיעה במערכת החינוך. באחת ההפגנות היא גם נעצרה. 16 שנים לאחר מכן היא מקווה להשפיע בקרוב על התקציבים מהצד השני - מלשכת מושל מדינת ניו יורק.


היא בת 52, חיה בניו יורק כל חייה, וכבר בנעוריה החלה להופיע על בימות התיאטרון ברחבי העיר. עד לפני חודשים ספורים הייתה זכורה בעיקר כ"מירנדה", אחת מארבע החברות בסדרה "סקס והעיר הגדולה" ששברה מוסכמות והפכה להצלחה עולמית.

בניגוד לחברותיה למסך, את הפרסום וההכרה ניצלה ניקסון להבעת עמדותיה הפוליטיות, שהציבו אותה בחזית של מאבקים דמוקרטיים-סוציאליסטיים. באחת ההפגנות למען זכויות הקהילה הגאה, היא הכירה את כריסטינה, יצאה מהארון ועזבה את בעלה. כריסטינה היא בת זוגה מאז ועד היום ואם בנה השלישי.

נדרשו לניקסון כמה חודשים לאסוף את מספר החתימות הנחוץ כדי להתמודד בבחירות לתפקיד מושלת ניו יורק מול המושל המכהן, אנדרו קומו. שניהם מהמפלגה הדמוקרטית, אבל ניקסון הציבה עצמה משמאל לקומו כשיצאה נגד חוסר השוויון הכלכלי-חברתי בניו יורק ובארצות הברית בכלל. האגף השמאל-סוציאליסטי, זה שתמך בברני סנדרס ב-2016, אימץ אותה אל חיקו בשמחה.

הסקרים מראים שקומו מוביל בפער ניכר, אבל תומכיה של ניקסון אופטימיים וכבר מדברים על "אפקט סינת'יה" – קומו שובר שמאלה מחשש שניקסון תעקוף אותו בקרב הגדול של הדמוקרטים על מדינת ניו יורק.