זהבה שאול: "נתניהו צעק עלינו וכינה אותנו שקרנים"

אמו של החלל אורון שאול, שגופתו נמצאת בידי חמאס, אמרה במסיבת עיתונאים בירושלים כי נתניהו הטיח במשפחה האשמות בפגישה לפני שנתיים - וקראה שלא לקיים מו"מ עם חמאס. מלשכת רה"מ נמסר: "נתניהו מעולם לא צעק על משפחות שכולות". זהבה שאול התעקשה: "נתניהו התעצבן ואמר שאנחנו שקרנים"
משה שטיינמץ
05 באוגוסט 2018
11:37

זהבה שאול, אמו של חלל צה"ל אורון שאול, שגופתו נמצאת בידי חמאס, האשימה היום (ראשון) את ראש הממשלה  בנימין נתניהו כי כינה אותה ואתה בעלה המנוח "שקרנים". שאול אמרה כי כחודשיים לפני מות בעלה הרצל, הם נפגשו עם נתניהו וטענו כי הוא הבטיח שלא ייחתם הסכם עם טורקיה לפני שיחזרו הבנים אורון והדר הביתה ותגובה ראש הממשלה התעצבן עליהם. במסיבת עיתונאים בירושלים שאורגנה על רקע המגעים להסדרה בעזה, הצהירה שאול כי תעשה כל שביכולתה כדי להחזיר את בנה הביתה.

"כעת כולנו יודעים מי שיקר. הרצל יצא מהפגישה נסער, כאוב נפשית ופיזית", אמרה שאול וקראה לממשלה שלא להיות "שותפים למשא ומתן עם טרור ולהסכם עם ארגון אכזרי שחטף את אורון והדר". שאול הפצירה בממשלה שלא להעניק מחוות לחמאס עד שיחזירו את אורון, הדר והשבויים האחרים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו מעולם לא צעק על משפחות שכולות ולא הטיח בהן האשמות, וכך גם ביחס למשפחת שאול. ראש הממשלה ימשיך לעשות כל מאמץ עד שהבנים יחזרו הביתה".

בתגובה להודעת לשכת נתניהו התעקשה זהבה שאול כי טענותיה נכונות: "מאוד כעסנו על ההסכם שנחתם עם טורקיה. באנו אליו בטענות. הוא אמר שאנחנו שקרנים ולא הבנו אותו. בסוף השיחה הוא נתן לנו דף ואמר שזה נספח שהוא מתחייב לעזור להחזיר את הדר ואורון. אמרתי שאני רוצה שזה יהיה בהסכם עצמו, אז הוא התעצבן, נהיה אדום והתחיל לדפוק על השולחן. הוא אמר שככה לא מדברים לראש ממשלה".

שמחה גולדין, אביו של הדר, האשים כי ראש ממשלת ישראל הפך שותף בכיר להסכם הכניעה ולא דורש שום דבר בתמורה. "ביום חמישי שוחחתי עם ירון בלום והוא לא יודע על משא ומתן להחזרת הבנים. ההסדרה בעיצומה אבל אין משא ומתן להחזרת הבנים. הציבור צריך לדעת שאצל ראש הממשלה קיים רק הספין", אמר גולדין.

לאה גולדין: "בתוך הקבינט יושבים שרים שרואים עצמם בתפקיד שר הביטחון, מתדרכים נגד משפחת גולדין וטוענים שאנו גוררים את ישראל למלחמה. תתביישו לתדרך נגד משפחה שכולה, כמה נמוך אפשר לרדת?"

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס  אחר הצהריים כדי לדון באפשרות ההסדרה ברצועת עזה, אותה הציע שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב. מדובר בשלב ראשון בניסיון להגיע להבנות בין חמאס לישראל בתיווכם של מלדנוב ושל המודיעין המצרי.

השלב הראשון כולל רגיעה מוחלטת בגבול, כולל שיגור עפיפוני ובלוני תבערה, לצד הקלות ביטחוניות לעזה כמו פתיחת המעברים, הגדלת כמות הסחורות, הגדלת שטח הדיג ועוד. שרי הקבינט יקבלו סקירות לשם העשרת הידע הביטחוני שלהם לקראת הדיון.