המדען הסורי
צילום: אי-פי

בכיר בסוכנות מודיעין במזרח התיכון: "המוסד אחראי למותו של המדען הסורי"

העיתון ניו יורק טיימס מצטט גורם מודיעיני בכיר במזרח התיכון, הטוען שישראל אחראית לחיסולו של מדען הטילים עזיז אסבר. ארדן בכאן רשת ב': "זה שהוא לא נמצא בעולם הזה הופך אותו למקום טוב יותר"
מערכת כאן
07 באוגוסט 2018
07:31
עודכן ב 08:34

גורם בכיר בסוכנות מודיעין במזרח התיכון מטיל את האחריות לחיסולו של מדען הטילים הסורי עזיז אסבר על ישראל. העיתון הניו יורק טיימס מצטט הבוקר (שלישי) את הגורם הטוען כי את החיסול ביצע המוסד.

השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט גלעד ארדן הגיב לחיסול המדען הסורי ואמר כי "זה שהוא לא נמצא בעולם הזה הופך אותו למקום טוב יותר", אך סרב להתייחס לדיווח כי המוסד עומד מאחורי המהלך. בריאיון בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' הוסיף ארדן ש"מדובר באיש שהיה מעורב בהצטיידות המשטרים הגרועים ביותר בעולם בכלי נשק איכותיים". 

אתמול פרסם העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המזוהה עם חיזבאללה, מאמר ובו נכתב כי למרות שנסיבות החיסול טרם התבררו - ההנחה הרווחת עד כה היא שהאחראית להתנקשות היא ישראל. בעיתון נאמר כי הנחה זו מבוססת, בין השאר, על זהותו, תפקידו והאינטרס הישראלי לנטרל אותו.

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם המשטר הסורי כי מנהל מרכז המחקרים המדעיים בעיירה מסיאף בפרברי חמה שבמרכז סוריה, ד"ר עזיז איסבר, נהרג עם נהגו בפיצוץ בעיר. בכלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה הסורית ציטטו נוסח של הודעה מטעם תנועה בשם "פלוגת אבו עמארה למשימות מיוחדות", שמזהה עצמה עם המורדים, שלקחה על עצמה את האחריות לחיסול.

בהודעה של כלי התקשורת של האופוזיציה נטען: "אחרי מעקב, הצליחו אנשי הפלוגה להטמין מטעני חבלה ולפוצץ אותם ליד מנהל המרכז למחקרים מדעיים באזור מיסאיף, כתוצאה מכך הוא ונהגו מתו מיד". ההתארגנות הזו קיבלה בחודשים האחרונים אחריות על תקריות נוספות נגד המשטר הסורי ובעלי בריתו באזור חמה.

תגיות:
המוסד