אולפן טלוויזיה, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

המיזוג יוצא לדרך: אושר האיחוד בין רשת לערוץ עשר

הממונה על ההגבלים העסקיים אישרה את המהלך בתנאי ש"רשת" תמכור את אחזקותיה בחברת "החדשות". מבדיקה שנערכה עלה שישנה סבירות גבוהה לסגירת ערוץ עשר אם לא תמומש העסקה. מנכ"ל ארגון "אקט" פנה לרשות השנייה לדחות את המהלך עד שיוסדרו תנאי העובדים
עמית תומר ושני נחשוני
08 באוגוסט 2018
15:20

הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין אישרה היום (רביעי) את בקשת המיזוג בין "רשת" לערוץ 10. המהלך אושר בעקבות בדיקה שהעלתה שקיימת סבירות גבוהה לסגירת ערוץ עשר אם לא תמומש העסקה. עם זאת התנתה הממונה את המהלך בכך ש"רשת" תמכור ל"קשת" את אחזקותיה בחברת החדשות לפני המיזוג.

בעקבות אישור המיזוג פנה איתמר אביטן, מנכ"ל ארגון "אקט" המאגד את עובדי מקצועות הסט, לרשות השנייה, בבקשה לדחות את המהלך עד שיוסדרו תנאיהם של העובדים בהפקות. במכתב ששלח ציין כי "אנו מבקשים כי הרשות השנייה תתנה את מהלך המיזוג בין הערוצים בחתימה על הסכם שיסדיר את זכויות העובדים".

לפני כחודשיים הגישו "רשת" וערוץ עשר את בקשת המיזוג, והסבירו שפיצול הערוצים בנובמבר גרם להפסד של עשרות מיליוני שקלים. הם הזהירו שהנזק הכספי יחריף אם לא ייעשה שינוי מבני בשוק הטלוויזיה. על פי מזכר ההבנות בין החברות רשת תחזיק ברוב אחוזי השליטה בחברה - 60%, מול 40% לערוץ 10 ו-RGE.

ההחלטה התקבלה ברקע ההפסדים הגדולים שנגרמו לגופים מאז הפיצול, הנאמדים במיליונים ואף עשרות מיליוני שקלים. בהודעה המשותפת שהוציאו, הם צפו כי במודל הנוכחי ההפסדים ימשכו ורק יגדלו: ״שוק הפרסום המצומצם בישראל אינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני שקלים בשנה".