אדינבורו, סקוטלנד
צילום: ebu

יהיה לנו דאבל? ישראל חוזרת לתחרות האירוויזיון למוסיקאים צעירים

סדרה חדשה של מארינה מקסימיליאן בכאן 11 תלווה את חמשת המוסיקאים הצעירים המתמודדים על הזכות לייצג את ישראל בתחרות המתקיימת השנה בסקוטלנד, במסגרת פסטיבל אדינבורו הבינלאומי. בהצלחה!
מערכת כאן אירוויזיון
09 באוגוסט 2018
09:00
עודכן ב 12 אוגוסט 15:35

32 שנה לאחר הניסיון הקודם ב-1986, תשתתף ישראל בתחרות האירוויזיון למוסיקאים צעירים, שתיערך השנה בסקוטלנד. התחרות תופק במסגרת פסטיבל אדינבורו הבין-לאומי לאומנויות הבמה, וישתתפו בה 18 מדינות, מספר מתמודדים אליו הגיעו בפעם האחרונה ב-2006. באותה שנה הופקה מהדורה חגיגית ומיוחדת של התחרות שהוקדשה למוצארט, במלאות 250 שנה להולדתו, אז במסגרת פסטיבל וינה. 

תחרות האירוויזיון למוסיקאים צעירים נוסדה ב-1982, כפיתוח בינלאומי של תחרות בריטית של ה-BBC, והיא מתקיימת פעם בשנתיים, כהפקה משותפת (קו-פרודוקציה) של גופי שידור החברים ב-EBU (איגוד השידור האירופי). התחרות, המהווה חלק ממשפחת אירועי האירוויזיון, מופקת השנה על ידי BBC Scotland בשילוב עם BBC Radio 3. נציגים מ-18 מדינות, בני 14 עד 21 ביום התחרות, יתחרו בה השנה, ולפיכך, בדומה לאירוויזיון הגדול במאי, יתקיימו גם בתחרות זו שני חצאי גמר, ב-18 וב-19 באוגוסט 2018. הגמר הגדול, ובו 6 מתמודדים, ייערך ב-23 אוגוסט.

בשלב חצי הגמר ניתנת לכל אומן האפשרות לנגן של רפרטואר עד 18 דקות, שיכול להיות מורכב מכמה קטעים (בליווי פסנתר, לבחירתו). ששת המתמודדים שיעפילו לגמר ינגנו יצירה מוזיקלית בת 12 דקות לכל היותר, הכוללת גם ביצוע סולו שלהם, בליווי התזמורת הסימפונית של סקוטלנד.

מחר (שישי, 10 באוגוסט), אחרי חדשות השעה 12, ישודר ב-בכאן קול המוסיקה שלב הגמר לבחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון. להאזנה:

בנוסף, לקראת התחרות תעלה בכאן 11 סדרת דוקו של שלושה פרקים: "סולו – הדרך לאירוויזיון הקלאסי לצעירים". מארינה מקסימיליאן, פסנתרנית קלאסית בעברה, מלווה את חמשת המתמודדים על הזכות לייצג את ישראל, לאחר שעברו את שלבי המיון הראשוני, ומנסה להבין מדוע בחרו בנגינה כדרך חיים, מהן שאיפותיהם, ומה הם מקווים להשיג בזכות התחרות. חמשת המתמודדים הם בן הולצמן בפסנתר, תמיר נעמן-פרי בצ'לו, מאיה זוטא בחלילית, קסם ניניו בטרומבון, ורועי קרני בקלרנית. שלושת פרקי הסדרה ישודרו בימי שני בשעה 22:00 בכאן 11 ובדיגיטל.  

צפו בפרומו לתוכנית 


עוד חדשות אירוויזיון כאן