פיצוץ בעזה

חיל האוויר תקף במערב עזה; צבע אדום באשכול

החלה ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני. גורם מדיני: "חמאס ספג מכה קשה, צה"ל הונחה להיערך לכל האפשרויות". המועצה אזורית אשכול הודיעה לתושביה כי פעילות צה״ל ברצועה תימשך
גילי כהן, איציק זוארץ
09 באוגוסט 2018
17:28
עודכן ב 19:14

גורם מדיני אומר הערב (חמישי) כי חמאס ספג מכה קשה בתקיפות האחרונות וכי ישראל תמשיך לפעול בעוצמה. לדברי הגורם: "ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל להיערך לכל אפשרות". הקבינט המדיני-ביטחוני החל לדון בקריה בתל אביב על המתרחש בגבול עזה.
כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר תקף במערב העיר עזה. גורמי רפואה רשמיים בעזה מסרו כי 18 בני אדם נפצעו. התרעת צבע אדום נשמעה בישובי המועצה האזורית אשכול. קודם לכן, הודיעה המועצה לתושביה כי פעילות צה״ל ברצועה תימשך גם בשעות הקרובות. בהמשך הערב תתקיים הערכת מצב במועצה ולאחריה יצא עדכון לגבי המשך היום ומחר. במועצה מזכירים את ההנחיה להימצא בקרבת מרחבים מוגנים, 15 שניות או בהתאם לזמן ההתרעה בישוב.

העיתון הפלסטיני "אל-קודס" ציטט גורם מצרי בכיר שאמר כי מצרים משקיעה מאמצים כבירים וקדחתניים כדי לעצור את ההסלמה בשטח ואת התקיפות הישראליות ברצועת עזה. אותו גורם ציין בדיווח שמצרים ניהלה מגעים רצופים עם כמה גורמים כדי לבסס מחדש את הפסקת האש ולמנוע את הידרדרות המצב. עוד נממר כי מצרים פועלת במלוא העוצמה כדי לשמור על חייו של העם הפלסטיני ולשמור על כבודו. "מצרים מנסה לגשר על הפער בין הצדדים ולמנוע אירועים, צעדים או התפתחויות שעלולים להצית את הסכסוך באזור, כך שיהיו השלכות הרות אסון", אמר הגורם. 

אחר הצהריים נפלה רקטה בשטח פתוח מחוץ לבאר שבע. קודם לכן נשמעה אזעקה בעיר, לראשונה מאז מבצע "צוק איתן" ב-2014. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר במשדר המיוחד בכאן 11: "אף מדינה לא הייתה מרשה לעצמה שיפגעו כך בביטחון תושביה ויאיימו עליהם. אי אפשר להסכים למה שקורה. לגיטימי שמדינה מנהלת משא ומתן, אבל צריכים להיות קווים אדומים. ככה אי אפשר להמשיך לאורך זמן. לא עם הבלונים ולא עם העפיפונים ובטח שלא עם הטילים. אם הצד השני לא נרגע ואין ברירה  ישראל תיאלץ לנקוט פעולות דרסטיות ואגרסיביות יותר". מפקד מחוז הדרום, ניצב מוטי כהן, קיים הערכת מצב ובסופה הוחלט להמשיך ולעבות את מערכי כוחות המשטרה ברחבי הדרום.


משחק הכדורגל בין הפועל באר שבע ואפואל ניקוסיה מקפריסין, שנקבע להערב במסגרת הליגה האירופית צפוי להתקיים כסדרו באיצטדיון טוטו טרנר בעיר.

לאורך היום נמשך ירי הרקטות לכיוון יישובי הנגב ועוטף עזה. במהלך הלילה והבוקר שוגרו כ-200 רקטות לעבר שטח ישראל, יותר מ-30 מהן יורטו על ידי סוללת כיפת ברזל. הבוקר נפלה רקטה באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב ופגעה בשדה סולארי. נגרם נזק לרכוש, אך לא היו נפגעים.