צילום: משטרה

חשד לרצח בנגב: תושבת הפזורה הבדואית נורתה למוות

המשטרה חוקרת את נסיבות הירי וסבורה שמדובר ברצח בשל סכסוך בתוך המשפחה. גופתה נמצאה סמוך ליישוב בפזורה, צפונית לצומת ערערה בנגב
נסים קינן
12 באוגוסט 2018
07:28

חשד לרצח: אישה בת 36 מהפזורה הבדואית בנגב נורתה למוות הלילה (ראשון) מחוץ לביתה. גופתה נמצאה סמוך ליישוב בפזורה, צפונית לצומת ערערה בנגב. המשטרה פתחה בחקירת המקרה, וסבורה שמדובר ברצח בשל סכסוך בתוך המשפחה.

במד"א אמרו כי בשעה 01:17 התקבל דיווח במרחב נגב על אישה שנמצאה מחוסרת הכרה סמוך ליישוב בפזורה הבדואית. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום ביצעו בדיקות רפואיות באישה אך נאלצו לקבוע את מותה במקום. 

עו"ד אינסאף אבו שארב, שניהלה בעבר את המרכז לזכויות הנשים הבדואיות בבאר שבע, קראה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב', למחוק את המונח "רצח על רקע חילול כבוד המשפחה". לדבריה, הניסוח אינו נכון ואינו הוגן ומאשרר את התופעה. "אי אפשר לתייג כל רצח של אישה בדואית כרצח על רקע כבוד המשפחה. מה שמאפיין רציחות של נשים בדואיות הוא היעדר פרטים, אין שיתוף פעולה, לא יוצא הרבה מידע. זה חלק מקשר שתיקה שגוזרת החברה במקרים כאלה. זה שדברים קורים במציאות בצורה כל כך אכזרית ולא אנושית, זה לא אומר שאנחנו צריכים לקבל את המושג הזה או להשתמש בו. זה רצח".

עו"ד אבו שארב ציינה כי רבים מרוצחי נשים בחברה הבדואית לא נעצרים ולא נחקרים. "הרצח של רבות מהנשים הבדואיות קורה בנסיבות לא ברורות. הרבה פעמים זה מתויג כהתאבדויות או מישהי שנשרפה או נסיבות של רשלנות. אני יודעת על רוצחים שמסתובבים חופשי כי המשטרה לא נגעה בהם". לדבריה המצב הקיים לא משתנה מכיוון שרשויות המדינה נותנות לכך אור ירוק. "המשטרה צריכה לגייס את כל הידע שיש לה כדי למצוא רוצח ואם רוצים למצוא רוצח מוצאים אותו".

תגיות:
רצח נשים