אהוד ברק
צילום: פלאש 90

אהוד ברק: "יאיר גולן אמר דברי אמת והם מתאמתים לנגד עינינו"

ברקע סערת המועמד לתפקיד הרמטכ"ל, ראש הממשלה לשעבר תקף את ארגון "אם תרצו" בכאן רשת ב': "זו זרוע הסתה של משפחת נתניהו, הם מטיפים מוסר ליאיר גולן?". על טענות המשפחות השכולות ליחס מצד ראש הממשלה, אמר ברק: "הן לא משקרות. נתניהו מוביל מדיניות מזגזגת"
כאן הערב
14 באוגוסט 2018
18:30

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק אומר היום (שלישי) כי "מי שב-2018 לא רואה שב-2016 יאיר גולן אמר דברי אמת המתאמתים לנגד עינינו הוא עיוור, מיתמם, קרנף או גזען משיחי ואפל שהפסיק להסתכל על המציאות וחי את האידאולוגיה שלו".

האזינו לריאיון עם אהוד ברק:

בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב', האשים ברק את ראש הממשלה נתניהו כי הוא מפעיל את ארגון 'אם תרצו' שקידם את הקמפיין נגד בחירתו של האלוף גולן לתפקיד הרמטכ"ל כזרוע הסתה: "ארגון 'אם תרצו' שהוא זרוע הסתה של משפחת נתניהו במימון ארגוני קש של שלדון אדלסון ושרבים מחבריו לא שמעו שום שריקה של כדור, הם מטיפים מוסר ליאיר גולן? מפקד אמיץ שסיכן חייו כדי להגן על כולנו". ברק ציין כי השימוש שנעשה בקמפיין בהורים שכולים הוא תופעה עלובה. :איך זה שראש הממשלה לא אמר מילה?"

לדברי ברק: "מה שאמר גולן לחניכי מכינה לפני שנתיים זה בדיוק מה שכל מועמד לרמטכ"לות וקצין בכיר שמבין את ערכי צה"ל היה עונה להם. רק אנשים ששכח מהם ערכי צה"ל והובילו את ההתקרנפות המוזרה מול אזריה וזגזגו, כמו ראש הממשלה, רק הם יכולים לחשוב על תשובות אחרות מאלה שענה יאיר גולן".

בהתייחסו למצב הביטחוני בדרום אמר אהוד ברק כי חמאס הוביל באף את ממשלת ישראל. "הממשלה וראשה נכנעו לחמאס. הם לא מובילים מדיניות ברורה שיש בה אסטרטגיה. אני לא מצליח לעמוד בזיגזוגים של הממשלה הזו עם מעבר כרם שלום. חמאס משחק חתול ועכבר עם ישראל בהצלחה מביכה מבחינתנו. הוא מוביל ויוזם. בינתיים ישראל נחלשה. זה קרה לנו גם בצוק איתן. טוב שזה לא מגיע לכדי עימות רחב יותר".

לדברי ברק, עימות צריך להתחיל ביוזמתנו במהלך שלא משאיר ספק מי הגורם החזק בשטח ובאופן שאם תהיה הפסקת אש יום אחר כך, צה"ל יצא המנצח. "מי שמספר מעשיות לעם ישראל וסומך על זכרונו הקצר מתעתע בתושבי עוטף עזה ומרמה את אזרחי ישראל זה נתניהו ומעת לעת גם ליברמן".

ברק התייחס גם לעימות שלדברי בני משפחות גולדין ושאול חוו מול ראש הממשלה בפגישותיהן ואמר כי הוא בטוח שהן דוברות אמת: "אני לא הייתי מגיע עם שום משפחת חללים למצב שמתואר על ידי המשפחות", אמר ברק. "מה שקרה להן עם נתניהו זו בושה וחרפה. אדם שעומד בראש מדינה צריך להיות מסוגל לשבת מול עיניים של משפחות שכולות  ולשמוע לעתים דברים קשים וכואבים ובשום אופן לא להגיב בצורה שהתבשרנו. על בסיס ניסיון החיים שלי עם משפחות שכולות, משפחות שאול וגולדין לא משקרות".