משה כחלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סיעת כולנו דורשת לקדם את התיקון לחוק הפונדקאות

ח"כים במפלגתו של משה כחלון אמרו כי הדרישה מהחרדים ומהליכוד היא לקדם את התיקון, המאפשר פונדקאות לזוגות חד-מיניים, במקביל לחוק הגיוס. "כמו שלחרדים יש דרישות, מצפים שיאפשרו גם לנו לקדם נושאים שחשובים לנו", הם אמרו
זאב קם
16 באוגוסט 2018
08:40

סיעת כולנו דורשת מהחרדים ומהליכוד לקדם את התיקון לחוק הפונדקאות, המבקש לאפשר גם לזוגות חד-מיניים לבצע את ההליך – במקביל לחוק הגיוס. היום (חמישי) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי למרות הדרישה, מפלגתו של משה כחלון לא מאיימת להפיל את חוק הגיוס אם הדרישה לא תיושם.

"בדיוק כפי שלחרדים יש דרישות מהשותפות לקואליציה, כמו קידום חוק הגיוס – כך גם סיעת כולנו מצפה משאר השותפות בקואליציה לאפשר לה לקדם נושאים שחשובים לה, כמו חוק הפונדקאות", הסבירו ח"כים בכולנו. לכן, לדבריהם, הדרישה היא ששני החוקים יקודמו במקביל. למרות זאת, בסיעה לא מציבים כרגע אולטימטום ולא מאיימים להפיל את חוק הגיוס על רקע סוגיית הפונדקאות.

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, אמר: "לאורך קדנציה שלמה פעלנו באחריות ובהתאם להסכמים הקואליציוניים. גם אמרנו שנתמוך בחוק גיוס טוב. באותה המידה, אנחנו מצפים שייעשה תיקון לעוול שבוצע בחוק הפונדקאות, ומצפים מהשותפות הקואליציוניות שיאפשרו לנו לבצע את התיקון הזה".

חוק הפונדקאות חולל סערה בכנס הקיץ האחרון של הכנסת. עם סיום הכנס, הגישו הח"כים אמיר אוחנה (הליכוד) ומירב בן ארי (כולנו) הצעת חוק משותפת, שמבקשת לאפשר הליך פונדקאות גם לזוגות חד-מיניים. השניים הבהירו כי ההצעה תקודם עם פתיחת כנס החורף של הכנסת.

אתמול פורסם בכאן רשת ב' כי ח"כ משה גפני אמר בשיחות סגורות שניתן להשלים את חקיקת חוק הגיוס, בהכנסת שינויים לא משמעותיים בנוסחו. "אפשר בהחלט לחוקק את חוק הגיוס עם שינויים מינוריים מסוימים שיהיו מקובלים גם על שר הביטחון ליברמן", העריך הח"כ באותן שיחות סגורות.

גם גורמים בכירים במערכת הפוליטית הביעו אופטימיות בנושא והעריכו כי החרדים לא יילכו לבחירות כשחוק הגיוס לא חוקק מחדש. להערכתם, קיים סיכוי שהחוק שאותו הגישה מערכת הביטחון יעבור עם תיקונים קלים בכנס החורף הקרוב של הכנסת – כך שהבחירות לא יוקדמו בגלל סוגיית הגיוס.