הריסת בית המחבל
צילום: דובר צה"ל

כוחות הביטחון הרסו את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע באדם

צה"ל ומג"ב פעלו בכפר כובר והרסו את ביתו של המחבל שדקר למוות את יותם עובדיה. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה, הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. ליברמן: "נוסיף לבנות באדם ובכל מקום אחר שבו מנסים לפגוע באזרחינו"
רועי שרון
28 באוגוסט 2018
08:20

כוחות של צה"ל ומשמר הגבול הרסו לפנות בוקר (שלישי) את ביתו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה ביישוב אדם בחודש שעבר, בו נרצח יותם עובדיה. לפי הודעת צה"ל, במהלך הפעילות בכפר כובר שבבנימין התפתחה הפרת סדר בו הושלכו בקבוקי תבערה ומטעני צינור לעבר הכוחות, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "בשבעה על הירצחו של יותם עובדיה, בביתו בישוב אדם, אמרתי לאלמנתו ולהוריו שנהרוס בהקדם את בית המחבל. הלילה המעגל הזה נסגר. נמשיך להילחם בטרור ביד ברזל, נוסיף לבנות באדם ובכל מקום אחר שבו מנסים לפגוע באזרחינו".

בפיגוע הדקירה שהתרחש לפני כשלושה שבועות נרצח יותם עובדיה בן ה-31, ונפצעו שני בני אדם. המחבל מוחמד טארק אבראהים דאר יוסף קפץ מעל גדר היישוב אדם, פגש שני עוברי אורח ודקר את שניהם. אזרח בן 41, שהבין כי מדובר בדקירה ירה במחבל. מהתחקיר הצבאי שנערך בעקבות הפיגוע עלה כי לא היה מחדל בהתנהלות כוחות הביטחון, אך נמצאו ליקויים בפעילותם.


אסף רביב, תושב אדם שירה למוות במחבל סיפר בריאיון בכאן רשת ב': "הוא דקר אותי, הוא ניסה לדקור אותי בגרון. זה קרה תוך שתי שניות עד שקלטתי שהוא כולו מלא דם ושתי שניות אחרי זה הוא דקר אותי. התרחקתי ממנו כמה שיותר, תוך כדי שהוא רדף אחרי הוצאתי את האקדח מהתיק והסתובבתי. יריתי בו ירייה אחת בכתף. הוא המשיך להתקדם לעברי, יריתי בו עוד שתיים-שלוש יריות".