גפני ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גפני תקף את נתניהו: אם לא ייפגש עם רבני הערים - "חייו אינם חיים מבחינה פוליטית"

יו"ר ועדת הכספים יצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה, לאחר שרבנים התלוננו כי נתניהו לא נפגש איתם בנוגע להעלאת שכרם. הח"כ הצהיר: "הוא לא יוכל להמשיך ככה בדרך הזו". מלשכתו של גפני נמסר: "הקשר עם רה"מ חזק ושיתוף הפעולה פורה"
עקיבא ווייס
28 באוגוסט 2018
21:20

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי אם לא יסכים להיפגש עם רבני ערים, "חייו אינם חיים מבחינה פוליטית". בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (שלישי) לראשונה כי הרבנים, הדורשים להעלות את שכרם, ביקשו מגפני להתערב לאחר שלא הצליחו לקבוע פגישה עם נתניהו. 


"אין דבר כזה. אני צריך לבקש את זה? אני אבקש, אני שומע לרבנים, אבל אני צריך לעשות את זה? הוא צריך לדעת שחייו אינם חיים מבחינה פוליטית, הוא לא יוכל להמשיך ככה בדרך הזו", איים גפני בכנס של הרבנות הראשית. יו"ר ועדת הכספים איים גם כי יעצור העברה של תקציבים עם לא יוסדר העניין של הרבנים.

בכנס רבני ערים של הרבנות הראשית, שהתקיים ביום ראשון, דיבר גפני על השכר הנמוך, לדבריו, של הרבנים. בכנס עלו טענות של רבנים כי הם לא מצליחים לקבוע פגישה עם ראש הממשלה, ועל הרקע הזה הגיעה המתקפה של גפני.

מלשכתו של גפני נמסר בתגובה כי "הקשר בינו לבין ראש הממשלה חזק, ושיתוף הפעולה ביניהם פורה ומצוין בכל התחומים, גם עם הרבנים, ואף סרטון אקראי וקצרצר שנשלף מתוך נאום של למעלה משעה, לא ישנה זאת".

תגיות:
משה גפני