ג'מאל זחאלקה
צילום: אי-פי

זחאלקה נגד אבו מאזן: "התפארותו בהסכמות עם ראש השב"כ - נוקאאוט"

יו"ר מפלגת בל"ד תקף בחריפות את יו"ר הרשות הפלסטינית שסיפר על פגישותיו עם נדב ארגמן. בשבוע שעבר כינתה חנין זועבי את אבו מאזן "עבריין ישראלי"
ערן זינגר
03 בספטמבר 2018
09:52

יו"ר מפלגת בל"ד ג'מאל זחאלקה הגיב אמש (ראשון) בחריפות לדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בדבר פגישותיו עם ראש השב"כ נדב ארגמן. "העובדה שראש הרשות הפלסטינית מרבה להיפגש עם ראש השב"כ היא פגע, אבל ההתפארות שלו בכך שהם מסכימים על 99% מהנושאים – זה כבר נוקאאוט", כתב זחאלקה בחשבון הפייסבוק שלו.


זו אינה הפעם הראשונה שאנשי בל"ד תוקפים את אבו מאזן. בשבוע שעבר כינתה אותו חברת הכנסת חנין זועבי "עבריין ישראלי". בריאיון לביטאון של חמאס א-ריסאלה אמרה זועבי כי "מחמוד עבאס דוחף את הפלגים הפלסטיניים לרגיעה עם ישראל, באמצעות המצור על עזה ובסירובו לכונן פיוס עם חמאס". בעבר גינתה זועבי את הרשות על המשך התיאום הביטחוני עם ישראל ואמרה כי זו "בגידה".

אתמול נפגש אבו מאזן עם אנשי שמאל ישראלים וסיפר להם על אודות פגישותיו עם ראש השב"כ. בכאן 11 פורסם כי נדב ארגמן ביקש מיו"ר הרשות בפגישותיהם האחרונות שלא לחבל בתהליך הנוכחי ברצועת עזה ובניסיון להגיע להסדרה. לפי מקור ישראלי, ארגמן ניהל שיחות שכנוע עם אבו מאזן בחודשים האחרונים ברמאללה."אל תבזבז את ההזדמנות ההיסטורית הזו שיכולה להתרחש", אמר ראש השב"כ בהתייחס לניסיון להביא לפיוס פנים-פלסטיני. 

בפגישה אתמול עם נציגי השמאל, חשף אבו מאזן גם את ההצעה של הממשל האמריקני להקים קונפדרציה בין ירדן לרשות הפלסטינית. ירדן הדגישה כי הרעיון "אינו עומד לדיון". שרת ההסברה הירדנית, ג'ומאנה אל-ע'נימאת, אמרה כי "ירדן לא יכולה לדון ברעיון. העמדה הירדנית שמבוססת על פתרון שתי המדינות לשני עמים איתנה וברורה".