אלשיך והלוי בסיור בשוק מחנה יהודה בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלוי בסיור עם אלשיך: הניסיון לטרפד מפכ"לות - נורא ואיום

מפקד מחוז ירושלים נשאל אם המפכ"ל מטרפד את מינויו לתפקיד והשיב כי הוא מקווה שאישו אינו מטרפד לאף אחד. "מקווה שכל הסיפורים לא נכונים. אם הם נכונים – זה נורא ואיום", אמר הלוי
יערה שפירא
09 בספטמבר 2018
11:42

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ומפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, סיירו הבוקר (ראשון) בשוק מחנה יהודה בבירה כשברקע המרוץ לתפקיד המפכ"ל הבא והמתיחות בין השניים. הלוי נשאל אם אלשיך מטרפד את מינויו והשיב כי הוא מקווה שאישו אינו מטרפד לאף אחד. "מקווה שכל הסיפורים לא נכונים. אם הם נכונים – זה נורא ואיום", אמר הלוי.

המפכ"ל אלשיך אמר כי אינו יודע אם השר לביטחון פנים גלעד ארדן צפוי להאריך את כהונתו. על השאלה אם ניצב הלוי יהיה מחליף ראוי השיב אלשייך: "כל קציני משטרת ישראל ראויים. אני מניח שגם יקראו לי להגיד את חוות דעתי, ואמסור את חוות דעתי".


מפקד מחוז ירושלים נשאל איך הוא מגדיר את היחסים שלו עם אלשיך ואמר כי היחסים טובים. "כשמדובר בתקשורת, זה פוגע בפרטיות של האנשים, זה פוגע במשפחה שלהם, זה פוגע בסביבה שהם נמצאים ובטח אחרי כל כך הרבה שנים בארגון זה פוגע", אמר הלוי.

לפני כארבעה חודשים פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על מתיחות שיא בין אלשיך להלוי. אלשיך טען בשיחות סגורות כי מתקיים קשר חשאי בין יורם הלוי לראש הממשלה בנימין נתניהו, לקראת החלטת ראש הממשלה שלא להאריך את כהונת המפכ"ל ולמנות את יורם הלוי במקומו. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי מדובר ב"שקר מוחלט ומגמתי".

בדיווח נאמר כי קצינים במשטרה אמרו שבסביבת נתניהו סרבו במשך תקופה ארוכה לתמוך במינוי הלוי למפכ"ל, בשל טענות לקשרים קרובים בינו לבין בכירי העיתון "ידיעות אחרונות". המגעים בין נתניהו להלוי נועדו לגשר על פער הזה. מקורבי הלוי השיבו על הטענות למגעים: "לא היה ולא נברא".