צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

פלסטיני ניסה לחבל בגדר ונורה למוות מאש צה"ל

מצה"ל נמסר כי הפלסטיני נפצע קשה והועבר לטיפול רפואי בשטח ישראל, אך מת מפצעיו. מוקדם יותר ניסו שלושה חשודים לחצות את הגדר ונעצרו. ברשותם נמצאו סכינים והם נלקחו לחקירה
משה שטיינמץ, איציק זוארץ וסולימאן מסוודה
09 בספטמבר 2018
18:26

פלסטיני שהתקרב לגדר המערכת היום (ראשון) וניסה לחבל בה, נורה על ידי כוח צה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי הוא נפצע קשה והועבר לטיפול רפואי בשטח ישראל אך מת מפצעיו.

מוקדם יותר היום זוהו שלושה חשודים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. הם נעצרו והועברו לחקירה, וברשותם נמצאו שני סכינים. בצוהריים חצו את הגדר בצפון הרצועה שלושה חשודים נוספים. הם תלו דגל על הגדר וחזרו מיד על עקבותיהם.

שלשום התקהלו אלפי פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועה. חלקם התפרעו – השליכו רימון ובקבוקי תבערה לעבר הלוחמים וכמו כן הבעירו צמיגים ויידו אבנים. כמה מתפרעים אף הצליחו לחתוך את הגדר ולחצות אותה בשני מוקדים. הפלסטינים דיווחו על בן 17 שנהרג ועל 210 פצועים.

דובר צה"ל אישר כי כלי טיס תקף עמדות תצפית של חמאס בצפון הרצועה בתגובה להשלכת רימון לעבר לוחמים והגדר ובתגובה לפגיעה בתשתית ביטחונית. צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות וירי לעבר מסיתים מרכזיים או כאלה שניסו לחבל בגדר. במהלך הפרדות הסדר הוצתה בובה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ובובות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל שר הביטחון אביגדור ליברמן נתלו על עמודים כמוצאים להורג.