מרכז שירות פלאפון
צילום: פלאש 90

תקלה שנייה ברשת פלאפון בתוך פחות משבועיים

הלקוחות דיווחו כי אינם מצליחים לקבל ולהוציא שיחות. כשלוש שעות לאחר תחילת התקלה הודיעה פלאפון על יציבות וחזרה לתפקוד שגרתי של הרשת
עמית תומר
11 בספטמבר 2018
17:24
עודכן ב 21:04

חברת פלאפון הודיעה הערב (שלישי) על יציבות וחזרה לתפקוד שגרתי של הרשת. זאת כשלוש שעות לאחר שלקוחות החברה דיווחו על תקלה משמעותית בשירותי החברה. בהודעה שפרסמה החברה נאמר כי האירוע שהחל היום אחר הצהריים הסתיים נכון לשעה זו וכי צוותי הנדסה ומומחים מטעם חברת HP ממשיכים לנטר ולעקוב אחר ביצועי הרשת. זאת, קצת יותר משבוע אחרי התקלה הגדולה בחברת הסלולר, שממנה סבלו מאות אלפי ישראלים. לדברי לקוחות פלאפון, הם אינם מצליחים לקבל ולהוציא שיחות וכן להשתמש בשירותי האינטרנט.

בפלאפון הודו כי נרשמו שיבושים ואמרו כי הם נגרמו בשל עבודת השדרוג של הרשת הסלולרית. מנכ"ל פלאפון הודיע על הפסקת העבודות כדי לתת שירות רציף ללקוחות.

התקלה שאירעה בשבוע שעבר פגעה בכ-20% מלקוחות פלאפון, שהיו ללא קליטה למשך כמעט יממה שלמה. בחברת הסלולר הודיעו כי בעקבות התקלה הקודמת, ללקוחות שסבלו משיבושים תתאפשר גלישה בלתי מוגבלת בישראל עד ה-2 באוקטובר.

מנכ"ל החברה, רן גוראון, אמר במסיבת עיתונאים לאחר התקלה הקודמת: "הרשת תקינה ויציבה. אנחנו משדרגים את רכיב hlr, והתקלה אתמול נובעת מפרויקט השדרוג הזה. החל מ-12:00 הבחנו בבעיות ברשת. הסרנו עומסים וגילינו שרת תקול שעליו מנויים שהמספרים שלהם מתחילים ב-6 ו-7. 

"מרגע הזיהוי רץ עדכון תוכנה, שהשיב שירות ללקוחות עד 20:30. במשך הלילה המשכנו בעבודות נוספות בכדי לוודא יציבות ברשת. כרגע אנו מנטרים פונים בודדים, כאשר לרוב כיבוי והדלקה פותר את הבעיות. צוותים נרחבים פעלו להשבת השירות, והלקוחות עודכנו כל שעתיים. אשוב ואתנצל בפני לקוחותינו על חוויית השירות שחוו".