שוטרי מג"ב עורכים חיפוש באזור רמאללה (למצולמים אין
צילום: פלאש 90

אישום: שוטרי מג"ב עצרו פלסטינים לחיפוש – וגנבו מרכבם אלפי שקלים

לפי האישום נגד השניים, תושבי עילבון וחיפה, הם השתמשו בכלי רכב המסופחים למשטרה כדי לעצור כלי רכב פלסטיניים לבידוק – והתחלקו בכסף שגנבו מהם
אמוץ שפירא
12 בספטמבר 2018
09:58
עודכן ב 18:11

שני שוטרי מג"ב, תושבי עילבון וחיפה, נאשמים שגנבו אלפי שקלים מפלסטינים שאותם עצרו כדי לערוך חיפוש ברכביהם. כתב האישום, שהוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, מייחס לשניים עבירות של שוד ושימוש לרעה בכוח המשרה.

לפי כתב האישום, אמג'ד אשקר, שוטר מג"ב מעילבון המשמש כנהג, השתמש בכלי רכב שסופחו למשטרת ישראל וחנו בבסיס שבו שירת. הוא נהג בכל פעם ברכב אחר, כשהוא לבוש במדים ונשק, ועצר כלי רכב פלסטיניים ל"חיפוש" שבו גנב מהם כסף.

באחד המקרים, לפני כחודש, אשקר צירף אליו שוטר נוסף – סטפאן ראשד מחיפה, המשמש פקיד במחלקת התחבורה בבסיסו. השניים חילקו ביניהם עבודה כך שראשד נותר ברכב, ולפי כתב האישום, הוא לא היה מודע לכך שחברו גונב כסף במהלך החיפוש בכלי הרכב הפלסטיניים.

עם זאת, במקרה האחרון ראשד כבר ידע על הגניבה המתוכננת ואף חילק את השלל עם אשקר. השניים נסעו לכיכר אדם, כשראשד נותר ברכב המבצעי ואשקר מבצע את החיפוש והגניבה. כך, הם עצרו בזה אחר זה שלושה כלי רכב, וגנבו מהם בהתאמה 300 שקלים, 450 דולרים ו-2,500 שקלים.

בניגוד למקרה הקודם, כמה מהנוסעים שנעצרו הפעם לבדיקה חשדו בשוטר. כשזה הבין שהם הבחינו במשהו לא תקין, הוא אמר להם להמתין ברכב, חזר לרכבו שלו, עדכן את שותפו כי חושדים בו – והשניים הסתלקו מהמקום עם הכסף, שאותו חילקו מאוחר יותר ביניהם.

ממשמר הגבול נמסר: "רואים בחומרה רבה מאוד את האישומים וכבר נעשים פעולות לסיום שירות החובה של השניים במג"ב לאלתר".