מרכז שירות לקוחות של פלאפון
צילום: פלאש 90

בפעם הרביעית החודש: שיבושים ברשת פלאפון

בפלאפון התגברו במהירות יחסית על התקלה - השנייה ביממה האחרונה – ומסרו כי הרשת חוזרת בהדרגה לתפקוד תקין. צוותי הנדסה ומומחים ממשיכים בעבודות לייצוב הרשת. מנכ"ל פלאפון בכאן רשת ב': נשקול מחדש את הפיצוי ללקוחות
עמית תומר
12 בספטמבר 2018
10:55
עודכן ב 12:17

בפעם השנייה בתוך יממה דיווחה הבוקר (רביעי) רשת הסלולר פלאפון על שיבושים בפעילותה. ברשת ציינו כי מדובר בשיבושים נקודתיים בלבד. התקלה תוקנה בתוך זמן יחסית ובחברה מסרו כי הרשת חוזרת לתפקוד תקין בהדרגה ושצוותי הנדסה ומומחים ממשיכים בעבודות לייצובה. מנכ"ל החברה הגיב בכאן רשת ב' לתקלה ואמר כי יבחן את נושא הפיצוי ללקוחות.

בריאיון לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' אמר מנכ"ל פלאפון רן גוראון לתמר אלמוג כי "השיבושים הבוקר הסתיימו. כל האירועים בשבועיים האחרונים הם כתוצאה ממקור אחד – המערכת החדשה והשדרוג שאנו עוברים. עשינו כל מאמץ לאתר את המקור לתקלה וברגע שהיצרן לא ידע להצביע עליה, החזרנו את המנויים למערכת הישנה. אנחנו מתנצלים בפני הלקוחות ולאחר שהאירוע יסתיים מבחינתנו לגמרי גם נבחן מחדש את נושא הפיצוי. אנו מאמינים ומקווים שנמשיך לזכות לאמון הלקוחות".

האזינו לריאיון המלא עם רן גוראון:

זוהי התקלה הרביעית ברשת פלאפון בחודש האחרון. אתמול אחר הצהריים נרשמו תקלות רבות בפעילות הרשת ולקוחות רבים התלוננו על קשיים בהתקשרות, בשליחת הודעות ובגלישה באינטרנט. כעבור כשלוש שעות תוקנה התקלה ומנכ"ל פלאפון הסביר כי השיבושים  נגרמו בשל עבודת השדרוג של הרשת הסלולרית והורה על הפסקתה.


התקלה שאירעה בשבוע שעבר פגעה בכ-20% מלקוחות פלאפון, שהיו ללא קליטה למשך כמעט יממה שלמה. בחברת הסלולר הודיעו כי בעקבות התקלה הקודמת, ללקוחות שסבלו משיבושים תתאפשר גלישה בלתי מוגבלת בישראל עד ה-2 באוקטובר.

מנכ"ל החברה, רן גוראון, אמר במסיבת עיתונאים לאחר התקלה הקודמת: "הרשת תקינה ויציבה. אנחנו משדרגים את רכיב hlr, והתקלה אתמול נובעת מפרויקט השדרוג הזה. החל מ-12:00 הבחנו בבעיות ברשת. הסרנו עומסים וגילינו שרת תקול שעליו מנויים שהמספרים שלהם מתחילים ב-6 ו-7. 

"מרגע הזיהוי רץ עדכון תוכנה, שהשיב שירות ללקוחות עד 20:30. במשך הלילה המשכנו בעבודות נוספות בכדי לוודא יציבות ברשת. כרגע אנו מנטרים פונים בודדים, כאשר לרוב כיבוי והדלקה פותר את הבעיות. צוותים נרחבים פעלו להשבת השירות, והלקוחות עודכנו כל שעתיים. אשוב ואתנצל בפני לקוחותינו על חוויית השירות שחוו".