ראש המוסד, יוסי כהן וראש הממשלה נתניהו (צילום: חיי

פרסום ראשון: המוסד דורש מהאוצר תוספת תקציב משמעותית

אם אכן תהיה תוספת בתקציב, היקף פעילויות הארגון יעלה במידה ניכרת. המגעים בין המוסד לאוצר יחלו בשבועות הקרובים, וצפויים לכלול הסכם שכר משופר לעובדים. על פי הערכות מדובר בתוספת של מיליארדי שקלים
גילי כהן
12 בספטמבר 2018
21:13

המוסד דורש מהאוצר תוספת תקציב משמעותית, ועקב כך צפויה עלייה ניכרת בהיקף הפעילות המבצעית של הארגון. המגעים בין ארגון הביון לאוצר יחלו בשבועות הקרובים, וצפויים לכלול הסכם על תכנית רב שנתית חדשה לארגון, כמו גם הסכם שכר חדש משופר לאנשי המוסד. מדובר על פי הערכות בתוספת של מיליארדים, ולפי התכנון, הדיונים בנושא צפויים להתחיל אחרי החגים.

לפי פרסומים זרים, המוסד פעל בחודשים האחרונים באיראן, במלזיה, בלבנון ובפריז - ומיוחסות לו התנקשויות, סיכול פיגועים - וגם הברחת הקלסרים הסודיים בנושא הגרעין מאיראן.

בעקבות הפרסום בחדשות הערב בכאן 11, מסר ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), מ"מ יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת וחבר בוועדת המשנה לאישור תקציב השירותים החשאיים: "חלקו של המוסד בביטחון ישראל עלה עם השנים. האיומים על מדינת ישראל ועל מוסדות יהודיים בארץ ובעולם גברו ומחייבים מודיעין ויכולת סיכול בזירות רחבות. כחבר בוועדת החוץ והביטחון אני מודע לאפקטיביות הרבה של כל שקל שנכנס לתקציבו של הארגון".