צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חולדאי על אירוח האירוויזיון: "ת"א הוכיחה שהיא דמוקרטית ופלורליסטית"

ראש עיריית תל אביב-יפו נמנע מהתייחסות לאמירה הפוליטית המשתמעת מהבחירה בעיר, ואמר: "התפקיד שלי הוא לארח את האירוויזיון ברמה הכי גבוהה". ברקע, איסלנד הודיעה שתשתתף באירוויזיון בגלל ההחלטה לקיים אותו בעיר
מערכת כאן חדשות ועמיחי שטיין
13 בספטמבר 2018
16:30

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, התייחס להכרזה על תל אביב-יפו כעיר שתארח את תחרות האירוויזיון בשנה הבאה, ואמר כי העיר "הוכיחה שהיא עיר דמוקרטית ופלורליסטית, שמקבלת כל אחד". בראיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמר חולדאי כי תל אביב "מתאימה מאוד לארח מבחינת האווירה, יש לה את כל הציוד והאמצעים". חולדאי נמנע מהתייחסות לאמירה הפוליטית המשתמעת מהבחירה בתל אביב, ואמר: "התפקיד שלי הוא לארח את האירוויזיון ברמה הכי גבוהה."

"יהיה פה אירוויזיון בועט": האזינו לראיון המלא

חודלאי סיפר כי הביתנים הגדולים של גני התערוכה, שצפוי לשנות את שמו ל-Expo Tel Aviv, יעמדו לרשות הפקת האירוע עד לתחרות שתיערך בחודש מאי. בנוסף, בפארק צ'ארלס קלור שעל חוף הים של תל אביב יוקם כפר האירוויזיון שבו יתארחו המשתתפים. "העירייה ערוכה ובטוחה שעם תאגיד 'כאן' תפיק את האירוויזיון מהטובים שידעה התחרות", אמר חולדאי לאחר ההודעה על הבחירה בתל אביב.

ברקע, איסלנד הודיעה שתשתתף באירוויזיון בגלל ההחלטה לקיים אותו בתל אביב. גורם באיגוד השידור האיסלנדי אמר לכאן חדשות כי ההחלטה על אירוח האירוויזיון בעיר הייתה אחד השיקולים המרכזיים בהחלטה שכן להשתתף בתחרות. זאת למרות מחאה נרחבת במדינה, שכללה עצומה שעליה חתמו יותר מ- 20 אלף איש, שקראה להחרים את האירוע. בחודשים האחרונים אף נפגש שגריר ישראל במדינה עם רשות השידור האיסלנדית במטרה לשכנעם שלא להחרים את התחרות למרות הלחצים. בהודעה שפרסמה רשות השידור האיסלנדית נכתב: "האירוע לא יהיה אירוע פוליטי, אלא אירוע שיאחד עמים וקבוצות שונות".

מוקדם יותר היום הכריז איחוד השידור האירופי הכריז היום כי תל אביב נבחרה לעיר שתארח את תחרות האירוויזיון בשנה הבאההמועד שנקבע לאירוע הוא 18 במאי. באחרונה הגיעו ראשי האיחוד לביקור רשמי בישראל, לקראת בחירת העיר והאולם שיארחו את התחרות. נציגי האיחוד, יחד עם צוות הפקת האירוויזיון מטעם כאן, סיירו במתחם הארנה פיס בירושלים ובמרכז הירידים בתל אביב .