הגר לרר
צילום: באדיבות המשפחה

"הנוף היפה והעצוב ביותר בעולם": הגר לרר בת ה-30 מתה בפטרה מהתייבשות

בהודעה שפרסמו בני משפחתה של הגר סיפרו כי היא החלה להרגיש רע במהלך הטיול וסבלה מהתקפי חרדה. עוד נמסר בהודעה כי המשפחה ביקשה להימנע מנתיחת הגופה בירדן כדי להביא את הגר לקבורה לפני שבת
איציק זוארץ
13 בספטמבר 2018
16:48

הישראלית שהתמוטטה ומתה אתמול (רביעי) במהלך טיול מאורגן בפטרה שבירדן היא הגר לרר בת ה-30 מבאר שבע. לפי הודעת משפחתה, הגר התמוטטה ומתה כתוצאה מהתייבשות. הגר יצאה לטיול של חמישה ימים בפטרה אתמול בבוקר, עם קבוצת מטיילים שהכירה דרך הפייסבוק. סמוך לשעה 14:00 יצאה הקבוצה לטיול שטח בן חמש שעות, עם מדריך ירדני דובר עברית ועם מארגן הטיול מהארץ. לאחר כשעה וחצי של הליכה, החלה הגר להתלונן בפני מארגן הטיול שחם לה ושאינה חשה בטוב.

בני המשפחה סיפרו כי מארגן הטיול נצמד אל הגר וסיפק לה אוכל ושתייה. בסביבות השעה 16:00 הגר מעדה ונחבלה במרפק ומארגן הטיול ניסה לסייע לה בעזרת חמור שיישא אותה, אך סמוך לשעה 19:00 לקתה בהתקף חרדה ולא יכלה להמשיך את המסלול.

עוד מספרת המשפחה כי המדריך הירדני התקשה לתקשר עם הגר וניסה להשיג עזרה באמצעות המשטרה המקומית. כמה שעות לאחר מכן הגיעה קבוצת שוטרים שהחליטו לפנותה. סמוך ל-22:00 החלו בתנועה חזרה מהשטח, בזמן שהגר ככל הנראה כבר לא הייתה בין החיים.

בשעה 01:00 בלילה שבין רביעי לחמישי צלצל הנייד של משפחתה של הגר ממספר חסום, אך המשפחה לא הבחינה בטלפון. ב-06:30 בבוקר הגיעו שוטרים לבית המשפחה בבאר שבע ובישרו כי הגר מתה, וככל הנראה התייבשה בטיול.

הגר הותירה זוג הורים, ואח ואחות צעירים ממנה. המשפחה ביקשה להימנע מנתיחת הגופה בירדן, ועושה את המאמצים המירביים להביא את הגר לארץ בהקדם אפשרי כדי להביאה למנוחות לפני שבת.

בהודעת המשפחה, אמה של הגר ציטטה כמה משפטים מהספר "הנסיך הקטן", שהגר אהבה ואף קיעקעה ציור ממנו: ״נוף זה הוא בעיניי הנוף היפה ביותר והעצוב ביותר בעולם כולו. אין לך דבר מצער יותר מאשר לשלח ידיד כי לא כל אדם זוכה לרע״.