מנהלת "שכנות טובה"
צילום: דובר צה"ל

"נספר לבנינו על מה שעשיתם": נסגרה מנהלת "שכנות טובה" בגבול סוריה

אחרי שנתיים שבהן המנהלת עסקה במתן סיוע הומניטרי ורפואי לאזרחי סוריה, צה"ל הודיע על סיום פעילותה. לפי הודעת הצבא, כ-7,000 ילדים סורים טופלו במרפאות המנהלת. "הדבר הזה לא יישכח", אמר אזרח סורי למפקד המנהלת
משה שטיינמץ ורובי המרשלג
13 בספטמבר 2018
19:01

דובר צה"ל הודיע היום (חמישי) כי בתום שנתיים של פעילות הומניטרית בגבול סוריה, שסייעה לרבבות אזרחים סורים, הסתיימה פעילות מנהלת "שכנות טובה". "המנהלת עסקה במתן סיוע הומניטרי ורפואי לאזרחי סוריה מתוך חשיבות חיי האדם וכמחווה של רצון טוב, והינה חלק מסיוע הומניטרי נרחב שהוענק על ידי צה"ל בחמש השנים האחרונות", נמסר בהודעת הצבא.


במסגרת הפעילות נפתחו: מרפאת יום "מזור לדך" שפעלה במשך כשנה ובה טופלו כ-7,000 ילדים סורים, בית החולים בברייקא, בית החולים ליולדות ומרפאה בג'בתא ויושמו מבצעי "ביקור רופא" – בהם טופלו למעלה מ-1,300 ילדים ועשרות נותחו בבתי חולים בישראל.

במכתב תודה מהמשרד לסיוע אזרחי בגזרה המרכזית, על העברת אוהלים לטובת הסיוע לעקורים שבוצע על ידי המנהלת, נכתב: "מודים למדינת ישראל על העברת אוהלים למספר רב של נמלטים אשר ישנו על הארץ תחת השמש. המשרד לסיוע אזרחי חילק למשפחות הנזקקות בגזרה המרכזית ובנה את האוהלים".

בהקלטה שנשלחה למפקד מנהלת "שכנות טובה" נשמע אזרח סורי: "אני מאחל לך כל טוב ואני מודה לך מאוד על העזרה ועל כך שעמדתם לצידנו. בעזרת השם הדבר הזה לא יישכח ונספר לבנינו על מה שעשיתם".