דיוויד קיז
צילום: CC BY-SA 3.0 WikiHReditor2013

מקורב לג'וליה סלזאר: "היא אינה שוללת הגשת תלונה נגד דיוויד קיז"

המקורב למתמודדת לסנאט במדינת ניו יורק והראשונה שפרסמה תלונה נגד יועץ רה"מ לתקשורת זרה, אומר לכאן חדשות כי לאחר הפריימריז, תדון בהתפתחויות האחרונות. הערב דווח באתר טיימס אוף ישראל על תלונה ראשונה של אישה שטענה כי קיז הטריד אותה מינית אחרי שנכנס לתפקיד
עמיחי שטיין
13 בספטמבר 2018
21:53

מקורב לג'וליה סלאזאר, האישה הראשונה שפרסמה טענות להטרדה מינית מצדו של יועץ התקשורת הזרה של ראש הממשלה נתניהו, דיוויד קיז, אומר הערב (חמישי) לכאן חדשות כי היא אינה שוללת הגשת תלונה נגד קיז. סאלזאר מתמודדת לסנאט במדינת ניו יורק. לדברי מקורבה: "היום יש לה פריימריז, ובזה היא עסוקה כעת. לאחריהם נדון בהתפתחויות האחרונות".


בתוך כך דיווח הערב האתר טיימס אוף ישראל על אישה נוספת שטוענת כי קיז הטריד אותה מינית. לדבריה, המעשה התרחש לאחר שקיז נכנס לתפקידו כיועץ ראש הממשלה. עד כה דיברו הטענות על מעשים שהתרחשו בתקופה שקדמה למינויו לתפקיד. המתלוננת, מהגרת מצפון אמריקה, אמרה כי דיוויד קיז תקף אותה בצורה אגרסיבית.

קיז הודיע הערב על יציאה לחופשה. לדבריו, עשה זאת כדי לנקות את שמו. הוא ציין כי הוא בטוח שהאמת תצא לאור. זאת אחרי שיותר ויותר נשים התלוננו נגדו. מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי בקשתו של קיז לצאת לחופשה התקבלה. שלשום לאחר שג'וליה סלזר פרסמה ציוץ בטוויטר ובו סיפרה כי קיז, תקף אותה מינית בעבר, טענה כתבת ה"וול סטריט ג'ורנל" שיינדי רייס, כי קיז הטריד גם אותה. בעקבותיהן, כאמור הגיעו תלונות נוספות.