ההוריקן פלורנס מתקרב
צילום: אי-פי

הוריקן פלורנס פגע בחוף: מאות אלפים מנותקים מחשמל

הסופה נחלשה ומוגדרת כהוריקן בדרגה 1, אך לפי ההערכות עדיין מדובר בסופה מסוכנת בשל גודלה ואופן ההתקדמות שלה. בחופי קרוליינה הצפונית כבר החלו הצפות ושיטפונות
נתן גוטמן, שליח כאן חדשות לקרוליינה הצפונית
14 בספטמבר 2018
06:54
עודכן ב 15:20

סופת ההוריקן "פלורנס" פגעה היום (שישי) בחופי ארצות הברית. לפי דיווחים, כ-620 אלף בני אדם מנותקים מחשמל במדינות החוף המזרחי של ארצות הברית. אמנם ההוריקן מוגדר כסופה ברמת סכנה 1 עם הגעתו לחופי קרולינה הצפונית, אך לפי ההערכות עדיין מדובר בסופה מסוכנת בשל גודלה והתקדמותה האיטית. הסוכנות הפדרלית של ארצות הברית לניהול מצבי חירום אמרה כי ההוריקן ימשיך להיות איום ניכר לפחות ביממה הקרובה. מהירות הרוח של המירבית של ההוריקן היא כ-150 קמ"ש.

שולי ההוריקן כבר מורגשים בחופי קרוליינה הצפונית ובמקום ישנם הצפות ושיטפונות כבדים. 200 תושבים חולצו אחרי שנלכדו על גגות בתים וכלי רכב. החזאים צופים כי בימים הקרובים תרד בקרוליינה הצפונית כמות גשם שיורדת בדרך כלל בשמונה חודשים. בתי-ספר ובתי עסק נסגרו, ובוטלו יותר מ-1,500 טיסות.  

שידור חי מצפון קרוליינה: 

מושל קרוליינה הצפונית הזהיר את התושבים לקראת הגעת הסופה ומסר כי "אל תירגעו ואל תהיו שאננים והישארו על המשמר. זו סערה שיכולה להרוג והיום האיום הופך למציאות". 


לפני יומיים החלו התושבים באזור להתפנות מבתיהם מחשש להצפות. עד כה יותר ממיליון תושבים קיבלו אזהרה פינוי. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא לתושבים: "אל תעמדו בדרכה של הסופה, ואל תשחקו משחקים. זו סופה גדולה, אולי מהגדולות שנראו אי פעם".

משרד החוץ הישראלי פרסם אזהרה לישראלים השוהים בדרום מזרח ארצות הברית: ״יש לעקוב אחר הנחיות מרכז ההוריקן הלאומי של ארצות הברית בדבר מסלול התנועה של הוריקן פלורנס, ולהישמע להוראות הרשויות המוסמכות במקום".