המטען שנמצא הבוקר
צילום: דובר צה"ל

בפעם השנייה השבוע: מטען חבלה נוטרל בגבול עזה; בלוני תבערה נחתו בשלושה ישובים

לוחמי צה"ל ניטרלו מטען שנמצא סמוך לגדר הגבול בדרום רצועת עזה. בלוני תבערה נחתו ונוטרלו בשלושה מקומות שונים: קריית גת, צאלים ושדות ים. כמו כן, הלילה נזרק מטען צינור על כוח צה"ל שהגיב בירי, לא היו נפגעים
כרמלה מנשה, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
14 בספטמבר 2018
13:43

בפעם השנייה השבוע: לוחמי צה"ל ניטרלו הבוקר (שישי) מטען שאותר סמוך לגדר הביטחון בדרום רצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר במטען השני שאותר סמוך לגדר הגבול במהלך השבוע. 

בתוך כך, בגן שעשועים בקריית גת אותר צרור של שישה בלוני תבערה, חבלן משטרתי הוזעק למקום. מוקדם יותר נתגלו באיזור צאלים בלונים שאליהם מחובר בקבוק ובו חומר נפץ. חבלן שהגיע למקום ניטרל את חומר הנפץ. בלון תבערה נוסף אותר במועצה האזורית שדות נגב.


כמו כן, כוח צה"ל זיהה לפנות בוקר כמה חשודים שזחלו סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. אחד מהם השליך מטען צינור לעבר החיילים, שהשיבו בירי. לא היו נפגעים בקרב החיילים, אך טרם ברור אם החשודים נפגעו. 

אתמול ניטרל צה"ל באופן מבוקר מטען שאותר במהלך השבוע על ידי לוחמים סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. בנוסף לכך, הוחלט על פתיחתו של  מעבר ארז, לאחר שתוקנו המתקנים שהושחתו במהומות האחרונות. המעבר נסגר בשבוע שעבר, לאחר שמפגינים השחיתו במהומות את התשתיות בצד הפלסטיני של המעבר.