בנימין נתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו: "הקווים האדומים שלנו חדים מתמיד"

על רקע התקיפה אמש בסוריה המיוחסת לישראל, ראש הממשלה אמר בפתח הישיבה השבועית: "פועלים כל העת למנוע מאויבינו להתחמש בנשק מתקדם". בנט: "מקדמים מדיניות שלא מאפשרת עשבים שוטים של טרור להתבסס על גבולנו"
מיכאל שמש
16 בספטמבר 2018
12:28

פחות מיממה אחרי התקיפה בנמל התעופה של דמשק שיוחסה לישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש היום (ראשון) שישראל "פועלת כל העת כדי למנוע מאויבינו מלהתחמש בנשק מתקדם". בפתח ישיבת הממשלה השבועית, הוסיף נתניהו: "הקווים האדומים שלנו חדים מתמיד, והנחישות שלנו לאכוף אותם – חזקה מתמיד".

לקראת יום השנה ה-45 למלחמת יום הכיפורים הדגיש נתניהו: "עלינו לעשות הכול כדי למנוע מלחמה. קורבנותיה מחריבים חיי משפחות והם פצע פעור בלב האומה. בה בעת, אם תיכפה עלינו מלחמה - עלינו לעשות הכל כדי לנצחה במינימום אבדות".

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, התייחס בישיבה גם לגזרה הדרומית, לאחר המהומות בגבול רצועת עזה בסוף השבוע: "מדינת ישראל מקדמת מדיניות ביטחון שלא לאפשר לערבים שוטים של טרור להתבסס על גבולה. זה נכון בסוריה, וזה צריך להיות נכון גם בעזה.

"אנחנו שומעים על היוזמה של ארצות הברית לטפל בבעיית הפליטים במקום מגוריהם. אותם אנשים שמכונים פליטים פלסטינים אינם פליטים, אלא נכדים ונינים של פליטים פלסטינים. אני מברך את ממשל ארצות הברית על היוזמה הכל כך חשובה לשים קץ לגישה הלא הגיונית הזאת".

אמש כלי תקשורת של המשטר הסורי דיווחו על פיצוצים בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק. סוכנות הידיעות הרשמית סאנא ציטטה גורם צבאי סורי רשמי שאמר כי מערכות הנ"מ הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק. לדבריו,  כמה טילים יורטו.