ניסו שחם בבית המשפט

המדינה מבקשת לגזור עבודות שירות על ניצב בדימוס ניסו שחם

בבית משפט השלום בת"א התקיים היום שלב הטיעונים לעונש של מפקד מחוז ירושלים לשעבר, שהורשע לפני כחמישה חודשים בביצוע מעשה מגונה, אך זוכה משבעה סעיפים בכתב האישום נגדו. שחם אמר כי יערער על פסק הדין, אך לא יערער על העונש, אם יוטל עליו. גזר דינו צפי להינתן ב-28.10
תמר אלמוג
17 בספטמבר 2018
16:15

המדינה מבקשת לגזור עונש של כמה חודשי עבודות שירות על מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס ניסו שחם. בדיון על הטיעונים לעונשו של שחם שהתקיים היום (שני) בבית משפט השלום בתל אביב, ביקשה הפרקליטות שהעונש שיוטל על שחם לא יהיה גבוה מששה חודשי עבודות שירות. שחם הורשע בחודש אפריל בסעיף של מעשה מגונה, אך זוכה משבעה סעיפים אחרים שבהם הואשם ובהם עבירות מין ועבירות של הפרת אמונים. גזר דינו יינתן ב-28.10.

מחוץ לאולם הדיונים אמר שחם כי יערער על פסק הדין של בית המשפט. בדיון עצמו אמר כי אם יוחלט להטיל עליו עונש לבסוף, אין בכוונתו לערער עליו. "אני אדם שיודע לקבל דברים וידוע להתמודד", אמר שחם, "רק לא עם חוסר אמת, לא עם שקר". שחם תקף את התנהלות החקירה והתביעה בעניינו: "זאת לא הפרקליטות שהכרתי", אמר. "אני כואב את מה שהמדינה מרשה לעצמה לעשות ואת הכוח המשחית שלה".


סניגורו של שחם אמר בדיון כי עונשו הוא בעצם הרשעתו. לדבריו, תג המחיר ששילם שחם גבוה משמעותית, כשלוקחים בחשבון גם את הפסקת עבודתו וגורמים נוספים. "אנחנו מדברים על נשיקה. הרשעה על נשיקה, הנסיבות הקשורות לביצועה הן מקלות. אין להעניש יותר מעבודות לשירות הציבור".

בהכרעת דינו של שחם מתח השופט בני שגיא ביקורת על המחלקה לחקירות שוטרים על ש"שרטטה תמונה אחרת מתמונת הראיות". כשנימק את זיכויו של שחם מהפרת אמונים, אמר השופט שגיא: "לא השתכנעתי ששחם קידם ושיפר את תנאי השוטרות הזוטרות שאיתן ניהל יחסים על אף פערי הדרגות ביניהם".

על האופן שבו נחקרו השוטרות והלחץ שהופעל עליהן, אמר השופט: "הייתה חציית גבולות באופן שבו נחקרו השוטרות, אך השופט מבקש שלא להעביר ביקורת על כך, כתוצאה מהתנהלות החוקרים בתיק והצהרת מח"ש כי העניין טופל והופקו לקחים".