צילום: אי-פי

רחוב סומסום: אריק ובנץ לא הומואים

לאחר שאחד מהכותבים של הסדרה הוציא את הדמויות מהארון, הפקת התוכנית פרסמה הצהרה רשמית שלפיה השניים הם "רק בובות, ואין להם נטייה מינית כלל"
סוכנויות הידיעות
20 בספטמבר 2018
11:31

עכשיו זה רשמי: הפקת התוכנית רחוב סומסום הודיעה היום (חמישי) כי בניגוד לדברי אחד מכותבי התוכנית, הדמויות אריק ובנץ הן לא זוג הומואים. ברחוב סומסום פרסמו הצהרה רשמית שאומרת כי "למרות שיש להם מאפיינים גבריים ואנושיים, הם רק בובות ואין להם נטייה מינית כלל".

בהמשך נמחקה ההצהרה ובמקומה פורסמה הודעה אחרת לפיה הדמויות "נועדו לחנך פעוטות שהם יכולים להיות חברים טובים גם של מי ששונים מהם", וכי רחוב סומסום "תמיד פעל למען שילוב והכלה".

אריק ובנץ נוצרו כדי להיות החברים הכי טובים: ההצהרה הרשמית של רחוב סומסום


אתמול טען אחד הכותבים של רחוב סומסום כי כשכתב דברים על אריק ובנץ, הוא הרגיש כי הם בטוח הומוסקסואלים, וזו הייתה הדרך שלו להתייחס אליהם. הכותב מארק זלצמן אמר למגזין "קווירטי" כי "לא היה לי הקשר אחר לתת להם". הכותב ציין שקיבל השראה מהדינמיקה בינו לבין בן זוגו: "הצורך בסדר של בן זוגי היה מנוגד לכמה שאני הייתי מבולגן – וזו הייתה הדינמיקה של אריק ובנץ".

זו לא הפעם הראשונה שבה מתפרסמות השערות לגבי נטייתן המינית של הדמויות: ב-2013, מגזין הניו יורקר העלה אפשרות שהיחסים בין אריק ובנץ הם רומנטיים כאשר דמותם הופיע על שער המגזין בנוגע לפסיקת בית המשפט העליון בארצות הברית בנוגע לנישואי להט"ב במדינה.