ירון זליכה בהפגנה מול בית היועמ"ש
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

החשב באוצר לשעבר: "החקירות נגד נתניהו יביאו אותו לישיבה בכלא"

פרופ' ירון זליכה, שהיה חשב באוצר גם בתקופת כהונת נתניהו כשר אוצר, טען בריאיון בכאן רשת ב' כי רה"מ "נמצא באותה סירה עם שרון, אולמרט והירשזון". לדבריו, לא רק התיקים המתנהלים נגד נתניהו מעידים על שחיתות, אלא גם נושאים כמו מתווה הגז וסגירת הבנקים
תמר אלמוג ויואב קרקובסקי
20 בספטמבר 2018
13:27

החשב הכללי באוצר לשעבר, פרופסור ירון זליכה, התייחס היום (חמישי) לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובריאיון לכאן רשת ב' אמר כי החקירות "יביאו את נתניהו לישיבה בכלא". לדברי זליכה, נתניהו באותה סירה עם אריאל שרון, שנחשד בעבירות שוחד, ואהוד אולמרט ואברהם הירשזון, שהורשעו בעבירות שוחד וישבו בכלא.

האזינו לריאיון עם פרופ' ירון זליכה בכאן רשת ב':

זליכה, אשר היה חשב כללי באוצר גם בתקופת כהונתו של נתניהו כשר אוצר, והיה פקיד בכיר במשרד ראש הממשלה בעת כהונתו הראשונה של נתניהו כראש ממשלה, התייחס בריאיון לא רק לתיקים 1000, 2000 ו-4000, בהם חשוד ראש הממשלה. זליכה התייחס בטענותיו נגד ראש הממשלה גם לנושאים בהם נתניהו לא נחשד או שכלל לא מתנהלת בהם חקירה פלילית, כמו תיק הצוללות, מתווה הגז והתוכנית לסגירת הבנקים.

"חלק גדול מהפקידות הממשלתית הבכירה משתפת פעולה עם נתניהו", אמר זליכה. "לפעמים זה עם מעשים שהם גובלים בהטייה גדולה לטובת ההון-שלטון, ולפעמים גם במעשים שנגועים בשחיתות כמו מתווה הגז, שם השחיתות זועקת לשמים. כך גם בתחום הבנקאות, כשהמפקחת על הבנקים מנסה לסגור בנק אחרי בנק".

על הטענה כי תפקיד הפקידות הממשלתית הוא לשתף פעולה עם הממשלה, אמר זליכה: "שומרי סף הם לא בובות שתלויות על קיר. הם אמורים להגן על הציבור הישראלי, במיוחד כאשר הפוליטיקאים מושחתים".